Clubhouse Android Uygulaması Geliyor

Clubhouse Android uygulaması çok yakında Google Store’da yerini almaya hazırlanıyor. Sosyal ağ uygulamalarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Günümüz koşullarında, insanların birlikte olabilmek için sosyal ağlara daha çok zaman ayırdığı bir gerçek. Grup görüntülü ya da sesli konuşmalar, sosyal medya üzerinden etkileşimler her geçen gün artmaktadır. Hatta iş dünyası bile teknolojinin ve yenilikçi sosyal ağ uygulamalarının nimetlerinden faydalanmaya başlamıştır.

Clubhouse uygulaması

Facebook, Twitter ve Instagram uygulamalarından sonra hayata geçtiği günden itibaren çok sayıda kullanıcı ve beğeni toplayan bir diğer uygulama da Clubhouse uygulamasıdır. iOS kullanıcılarının takdirini toplayan uygulamanın yaratıcı firması, android kullanıcıları için de Clubhouse Android sürümünün müjdesini çok geçmeden verdiler.

Clubhouse Android Uygulaması Nedir?

Clubhouse uygulaması, diğer popüler uygulamaların aksine görsel paylaşıma izin vermeyen bir sohbet platformdur. Clubhouse uygulaması şimdilik sadece iOS aygıtları üzerinden kullanılabilse de Clubhouse Android için çalışmalar hızla devam etmektedir. Firma CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre çalışmalar başarıyla devam etmekte ve Clubhouse Android uygulaması bu yaz başında kullanıcıların beğenisine sunulacaktır.

hosting

Popüler sosyal ağ uygulamalarından farklı bir yapısı olan Clubhouse uygulaması, belirli konular üzerine açılan sohbet odalarından oluşmaktadır. Sohbet odaları bir yönetici ve katılımcılardan oluşmaktadır. Yöneticinin iznini alan dinleyici konuşma yapabilir ya da sadece dinleyici olarak katılımda bulunabilirler. Farklı konulara göre açılan sohbeti odalarından ilgi alanınıza göre seçim yapabilirsiniz. Fotoğraf ve video paylaşımının olmaması ile birlikte bu uygulamada herhangi bir mesajlaşma penceresi de bulunmamaktadır. Diğer uygulamalarda farklı olan bir diğer konu ise bu uygulamada hiçbir beğeni ya da yorum alanının bulunmamasıdır.

hosting kampanya
Clubhouse andoid

Son günlerde Clubhouse uygulaması, Elon Musk gibi ünlü isimlerin paylaşımları neticesinde oldukça ilgi çekmiştir. Uygulamanın ilk kullanımı sırasında finans ve teknoloji alanlarında rağbet görmesi ve bu konularda sohbet odalarının açılmasına rağbet, kullanım arttıkça çok farklı konularda da yeni odaların sayısı artmıştır.

Edebiyattan felsefeye, siyasetten gündelik haberlere kadar birçok farklı konuda sohbet odası bulunmaktadır. Bu konuların günden güne çeşitleneceği ön görülen platforma ilgi her geçen gün daha da artmaktadır. Ocak 2012 itibariyle piyasa değerini rekor düzeyde arttıran firma, 1 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşmıştır. Bu değerin android sürümü çıktıktan sonra çok daha fazla artacağı ön görülmektedir.

Clubhouse uygulaması kullanıcılar için bazı sorunlar da yaratmıştır. Sadece bilgi eksikliğinden doğan bu yanlış anlama kısa zamanda çözülmüştür ancak yine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Uygulamanın sadece iOS ile uyumlu olduğunu bilmeyen kullanıcılar, birçok yanlış uygulama indirmiştir. Clubhouse Software adlı yazılımın bu sohbet platformu uygulaması olduğunu düşünen birçok kişi yanlış uygulamayı indirmiştir.

2014 yılında kullanıma açılan uygulamanın Ceo’su yaptığı açıklama ile Play Store’dan indirme yapan kullanıcılara isim benzerliği ile yapılmış bir hata olduğunu, bir hilenin ve fırsatçılığın söz konusu olmadığını belirtmiştir. Ancak Clubhouse Android uygulaması için daha birçok kötü yazılım bulunmaktadır. Bu nedenle firma tarafından yapılacak Clubhouse Android uygulamasının kullanıma hazır hale geldiği bilgisini aldıktan sonra belirtilen uygulamayı indirmeleri sağlıklı olacaktır. Uygulamayı indirmeden önce firma logosunun da doğru olduğundan emin olmakta fayda var.

Clubhouse android

Clubhouse Android Uygulaması Ne işe Yarar?

2020 yılında kullanıma sunulmuş olan uygulama, Alpha Exploration Co. Firması tarafından tasarlanarak hayata geçirilmiştir. Sesli sohbet platformu olarak tasarlanan uygulama, son dönemde iOS kullanıcıları tarafından beğeni ile kullanılmaktadır. Clubhouse Android uygulaması için de gün sayan Android kullanıcıları bu yeni mecrayı keşfe hazır gibi görünüyor.

Sadece davet üzerinden katılma imkanı verilen sohbet uygulaması, bu sebeple oldukça güvenli görünmektedir. Davetsiz de katılımın mümkün olduğu uygulamaya, telefon numarası ile kayıt olmak gerekir. Uygulamanın telefona indirilmesinin ardından kısa mesaj yoluyla gelen kodun girişi yapılmalıdır. Ardından hesap aktivitesi için bekleme listesine alınılacaktır. Sırası gelen kullanıcı, uygulamayı kullanmaya başlayabilecektir. Davet aracılığı ile kullanıma başlamak daha hızlı bir yol olmaktadır. Üyeliğinizin kabulü ve aktifleştirilmesinin ardından, platformda bulunan sohbet odalarından tercih ettiğinize konuşmacı ya da dinleyici olarak katılmanız mümkün olacaktır.

Üye kaydı sırasında, ilgi alanlarınızı işaretleyerek, sohbet odası seçimlerinizin daha kolay hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Yönetici olmak isterseniz de kendinize ait bir sohbet odası kurmanız mümkün. Bu şekilde sohbete moderatörlük yapabilir, istediğiniz kişileri sohbet odasına davet edebilirsiniz.

Clubhouse google store

Sadece dinlemek üzere girdiğiniz bir odada, sohbete dahil olmak isterseniz bu da mümkün. Sohbet ekranın sağ alt kısmında bulunan el kaldırma butonuna tıklayarak söz hakkı isteyebilirsiniz. Ancak söz almak için yöneticinizin onay vermesi gerekir.

Her geçen gün kullanıcı sayısı artan uygulama, Clubhouse Android sürümünün de kullanıma açılmasından sonra, yükleme sayısını epeyce arttıracağa benziyor. Hatta diğer popüler sosyal ağ uygulamaları için de bir alternatif ve deyim yerindeyse yeni bir rakip olarak tanınması mümkün görünüyor.  Sosyal medya ve sosyal ağ uygulamaları, değişen günün koşullarına ayak uydurmakta oldukça hızlı ve başarılı davranarak, kullanıcılara sürekli yenilikler sunmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boston Dynamics’in Yeni Robot Köpeği AlphaDog Tanıtıldı

Huawei Elektrikli Araba Üretimi İçin 1 Milyar Dolar Yatırım Yapıyor