Microsoft Build Etkinliği İçin Tarihi Belli Oldu – 2021

Her sene klasikleşmiş bir şekilde düzenlenmeye devam eden Microsoft Build etkinliği 2021 tarihi açıklandı. Çok farklı konu başlıklarında çeşitli uzmanların yer alacağı genişletilmiş etkinlik 25 ile 27 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Bununla beraber Microsoft tarafından açıklanan etkinlik tarihleriyle beraber nasıl olacağına dair de ipuçları kendisini gösteriyor. Bir yılı aşkın süredir devam eden koronavirüs salgınından dolayı etkinlikte tedbirler uygulanacak. Bundan dolayı dijital olarak yapılacak Microsoft Build 2021 Meet çok daha farklı durumlara sahne olacak.

microsoft mybuild etkinliği

2021 Microsoft Build Etkinliği İçeriği

Web sitesinden yaptığı açıklamayla ilk kez konu açıklık kazanırken Microsoft Build etkinliği sorularına da yanıt verilmiş oldu. Mayıs ayının son haftasında düzenlenecek etkinlik içeriği de şimdiden merak edilenler arasında. 25-27 Mayıs 2021 tarihlerinde dijital ortamda olacak etkinlikle ilgili açıklama metni ise yorumculardan tam not aldı.

Geçen sene de yine aynı koşullardan ötürü sanal olarak tamamlanan etkinlikle ilgili açıklama metninde, Microsoft Build tarihi ile birlikte vurgulanan ifadeler dikkat çekti. Geliştiricilerin ve mimarların ve start-up projelerle beraber öğrencilerin bağlantı kurduğu bir araştırıcı etkinlik olarak tanımlandı. Başta Microsoft özelinde Windows, Office ve Edge ile ilgili tüm değişiklikler gösterilecek. Yeni çalışmaların tanıtılması da söz konusu olabilecek. Bununla beraber Microsoft Build etkinliği tüm hizmetlerin ne şekilde olabileceğine dair de fikirlerin görülmesi adına önemli.

microsoft-mybuild-meet-speaking

Geçen sene gerçekleştirilen 48 saatlik Microsoft Build etkinliği çerçevesinde ortaya konulanlar hala akıllarda. Fluid Framework ile beraber PowerToys Run Launcher sergilenirken ücretsiz olan atölye çalışmalarının paylaşılması da büyük beğeni toplamıştı. Project Reunion da yine bu etkinlik kapsamında tanıtılmıştı. Açılış notlarının bulunduğu canlı yayınlanan Microsoft Build etkinliği bir kez daha adından söz ettirecek.

İkinci kez de tedbir durumlarının devam ettiği mesajı paylaşılırken Microsoft Build sanal etkinliği özelinde de bilgiler verildi. Halihazırda ABD yönetimi tarafından açıklanan günlük koronavirüs vakalarının artış eğiliminde olduğu vurgulandı. Buna ek olarak aşı durumlarının da yüzde 30 seviyelerde kalması büyük endişe yaratıyor, denildi. Orta ya da yaşlı olunmasına bakılmadan tüm vatandaşların bu salgın durumundan riskten kaçınması da altı çizilenler arasında. Mutlak surette büyük toplantıların yapılmamasının önemi vurgulanıp bundan dolayı Microsoft Build etkinliği online çerçevede gerçekleştirilecek deniliyor.

Microsoft Build Etkinliği Nedir?

Halihazırda her sene yapılmaya devam edilen Microsoft Build tanıtım programları birçok açıdan öneme sahip. İlk kez 2011 yılında gerçekleştirilirken birlikte öğrenmek ve bağlantı kurma konseptine sahip. Özellikle Microsoft yetkililerinin çok değerli gördüğü bu topluluk toplantılarında çeşitli projelerin tanıtımları yapılıyor. Farklı programlar sergilenirken yenilerin her zaman için dikkat çekici özellikleri de gün ışığına çıkarılıyor.

microsoft-mybuild-program

Her anlamda bir teknolojik devrim kazanımlarının ortaya konması olan Microsoft Build konferansı, her yıl ses getirmeye devam ediyor. Kod yazımı noktasında da sanal etkinlik farkını ortaya koyar. Özellikle son iki yıldır internet bağlantısına sahip herkesin kolaylıkla ve ücret ödemeden ulaşması da amacını gösterir. Hayallere sahip öğrencilerin neler başarmaları gerektiği görülebilir, hedeflenen durumlara da göz atılabilir.

Geliştirme etkinliklerinin çok daha profesyonel bir zemine taşınması olarak da açıklanabilir Microsoft Build nedir sorusu. Buna bağlı olarak bugüne kadar Cortana, SkyDrive, Bing hizmetlerinin ilk tanıtımları da buralarda yapılmıştı. Yine çokça bilinen Nokia Lumia 920 de tanıtılanlar arasındaydı. Geliştirici firmanın uzun yıllar üzerinde çalıştığı Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinin de bu etkinliklerle sergilenerek duyurulduğu bilinir. Kapsamlı bir şekilde var olan tüm teknolojik yazılım unsurlarının neler olduğuna dair fikirler bir arada bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Intel Tiger Lake-H İşlemcilerin Özellikleri Sızdırıldı

Hosting’de Bayram İndirimi Başladı! %50’ye varan İndirimleri Kaçırma