Yeni Facebook Hesabı Nasıl Açılır Facebook Giriş Yapmak

Facebook Nedir?

İnsanların dünya üzerindeki başka insanlarla internet aracılığıyla iletişim kurmasını sağlayan sosyal medya ağı olarak tanımlanabilir. Facebook kurulduğu ilk zamanlar yalnızca Harvard’lı öğrencilerin erişimine açıktı, günümüzdeyse dünya üzerinde internete erişimi olan her kesimden insan tarafından erişilebilmektedir. Facebook giriş işleminin kolay olması insanları bu uygulama üzerinden birbirleriyle bilgi paylaşabilmekte, iletişim kurabilmekte veya uygulamanın içerisinde bulunan oyunları oynayabilmektedir.

facebook-hesap-girisi

İnsanların dünya gündeminden haberdar olmak, sevdiği insanların Facebook üzerinden paylaştığı gönderileri görebilmek sevdikleri oyunları oynayabildikleri bu sosyal ağ aynı zamanda işletmeler içinde kullanılmaktadır. İşletmeler yeni ürünlerini, hizmetlerini Facebook aracılığıyla müşterilerine tanıtarak reklam yapabilmekte, tüketiciyi bilgilendirebilmektedir. Ayrıca firmalar Facebook üzerinden reklam yapabilmektedir. Tüketiciler ürünlere diledikleri gibi yorumlar yapabilmekte, beğendiklerini veya beğenmedikleri ürünleri firmaya bildirebilmektedir.

Facebook Neden Kullanılır?

Facebook kullanıcıları, güncel haberleri takip etmek, sevdikleri insanlar uzakta olsalar dahi onlarla iletişim kurabilmek, sevdikleri oyunları Facebook üzerinden oyun oynamak veya takip ettikleri markaların son duyurularından haberdar olmak için Facebook’u kullanmaktadır. Facebook kullanımı günümüz dünyasında oldukça yaygındır. Günümüzde en çok ziyaretçi sayısı olan sosyal ağlardan biridir Facebook. Yalnızca Google Play Store’da beş milyardan fazla kullanıcısı bulunmaktadır.

Teknoloji çağında insanlar iletişim ihtiyacını genellikle sosyal medya üzerinden sağlamaktadır. Facebook gibi çok kullanıcıya sahip olan sosyal ağlarda insanlar çoğu zaman diğer insanlarla iletişim kurabilmek için zaman geçirmektedir. Facebook’un arayüzünün kolay olması her yaştan kullanıcı tarafından kullanılmasını sağlamaktadır.  Kullanıcıların birçoğu basit arayüzü sebebiyle Facebook’u tercih etmektedir. Özellikle yaşlı kesim tarafından dünyanın dört bir yanında kullanılmaktadır.

facebook-hesap-acma

Zor durumda olan, gelir sağlamak isteyen kullanıcılar Facebook girişi yaparak, ürettikleri ürünlerin satışını ve reklamını yapabilecek, Facebook giriş sahibi müşterilerine ulaşabileceklerdir. Büyük firmalar Facebook giriş sistemini kullanarak sistemlerine giriş yapılmasını kolaylaştırmış ve hem Facebook için hem firma için faydalı bir özelliğe çevirmiştir. Aynı durum oyunlar için de geçerlidir, oyuna girişte Facebook giriş kullanılması işleri kolaylaştırmaktadır.

hosting

Facebook girişi sayesinde insanlar, eskiden aynı ortamda bulunup zaman içerisinde iletişimi kaybettiği arkadaşlarını bularak sosyal medya üzerinde ekleyebilir. İsimler, üye oldukları gruplar, okulların sayfaları ya da Facebook girişi olan ortak arkadaşlarının olması bu durumu kolaylaştıracaktır. Facebook giriş sadece sosyal konularda değil, iş konusunda da yardımcı olmaktadır. Alanında isim yapmış kişiler Facebook giriş sistemini kullanarak destekleyicilerine kolayca ulaşabilir.

Kullanılması oldukça kolay olan Facebook giriş sistemi her yaştan ve her ülkeden insan için uygundur. Dünyanın dört bir yanından insanlar Facebook girişi kullanarak arkadaş edinebilir, güzel zaman geçirebilir hatta hayatının aşkını bile bulabilir. Günümüzde oldukça önemli olan sosyal ağlar toplumun her yaştaki kesimi arasında oldukça fazla rağbet görmektedir. İnsanların sabah uyandıklarında yaptıkları ilk şeyler arasında Facebook girişi vardır.

Facebook Kuruluş Hikayesi    

2004 öğretim yılınının güz döneminde Harvard üniversitesi öğrencisi olan Mark Zuckerberg tarafından Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletinde kurulmuştur. 2006 yılına kadar yalnızca Harvard’lı öğrenciler tarafından Facebook’a giriş yapılabilmiştir. Kurulduktan yalnızca iki ay sonra Ivy Ligi okullarının tamamında Facebook kullanıma açılmıştır. 11 Eylül 2016 yılından itibaren ise erişim bütün dünyadaki insanlar için sağlanmaya başlanmıştır.

Facebook 2012 yılında dünyanın en fazla ziyaret edilen sitesi durumundayken, 2014 yılından beri dünya üzerinde en fazla ziyaretçiye sahip olan ikinci sitedir. Facebook’un günümüzde bir milyardan fazla mevcut kullanıcısı bulunmaktadır. Kullanıma açıldığı günden beri ücretsizdir. Facebook’un bunca başarısına rağmen kurulumu, tasarımı yalnızca bir haftadır. Facebook Mark Zuckerberg’ı 20’li yaşlarında dünyanın en zengin gençlerinden biri yapmıştır.

Facebook’un logosu kurulduğu günden beri mavidir. Bunun sebebini çoğu teknoloji yazarı araştırmış ve oldukça şaşırtıcı bir sonuca ulaşmışlardır. Facebook’un logosunun mavi renkte olmasının sebebi kurucusu Mark Zuckerberg’ün renk körü olmasıdır. Facebook erişime açıldığı günden beri kurucusu Mark Zuckerberg’ün stilini ve hayatını yansıtmaktadır. Bu yansıma, kullanıcıların uygulamayı daha yakın hissetmelerine sebep olmaktadır.

Facebook Hesabı Nasıl Açılır

Henüz Facebook hesabı olmayan bir kullanıcı, Facebook açmak için bir hesap açmalıdır. Bunun için öncelikle bir mail adresi oluşturmalıdır. Aksi halde kullanıcı Facebook hesabı açamaz. Mail adresi açtıktan sonra kullanıcı Facebook’un web sitesine girmelidir. Burada kendisinden istenen bilgileri ve mail adresini yazdıktan sonra; Facebook hesabı için bir şifre oluşturmalıdır. Bu işlemlerin ardından kullanıcı Facebook giriş işlemi için hazırdır. Facebook hesabına giriş yapmak için tıklayınız.

facebook-giris-yap

Facebook hesabını açtıktan sonra kullanıcı mail adresi ve hesap şifresiyle beraber Facebook’un hem internet sitesinden hem mobil uygulamasından Facebook girişi yapabilir. Facebook’un akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar için uygulamaları, mobil uygulama mağazalarında bulunmaktadır. Kullanıcılar uygulamalar üzerinden diledikleri zaman internet erişimi olan her yerden siteye erişimi sağlayabilmektedir. Facebook bilgisayar ve akıllı telefonlardan kolayca erişilebilen bir sosyal ağ platformudur.

Facebook İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Bir Facebook Business sayfasına sahip olabilmek için kurum sahiplerinin kişisel bir Facebook   hesabı daha olması gerekmektedir. Kullanıcı daha sonra business.facebook.com adresine erişip, hesap oluştura tıklamalıdır. İşletme adını ve işletme ana sayfasını seçtikten sonra kullanıcı iş e-posta adresini girmelidir. Kayıt akışını tamamlamak için kalan zorunlu alanları doldurduktan sonra kayıt işlemleri tamamlanır. Yeni Facebook hesabı açmak için tıklayınız.

Facebook-girisi-yapmak

Facebook kullanan büyük firmalar arasında yemek firmaları, içecek firmaları, ticaret yapan alışveriş siteleri bulunmaktadır. Facebook hesabı sahibi tüm müşteriler bulundukları konuma sipariş verebilir, dilediklerince alışveriş yapabilmektedirler. Bu hem Facebook hem firma için yararlı ve güzel bir reklam yöntemi olacaktır. Birçok firma telefon aplikasyonlarını Facebook ile koordine geliştirmiş ve her yerden bunun yapılmasına olanak sağlamıştır.

Facebook Giriş Nasıl Yapılır?

Facebook girişi hem bilgisayarlardan hem de internete erişimi olan telefon ya da tabletten yapılabilmektedir. Kullanıcı izin verdiği her cihazdan uygulamaya giriş sağlayabilmektedir. Uygulamaya giriş yapabilmek için kullanıcının Facebook’a kayıt olmak için kullandığı mail adresini ve kullanıcının hesap şifresi gerekmektedir. Bu iki kıstası doğru giren kullanıcı platforma dilediği gibi erişebilir. Facebook tüm dünyadan erişim sağlanabilen bir platformdur.

facebook-kayit

Facebook girişi oldukça kolay olduğundan, teknoloji hakkında az bilgisi olan insanlar tarafından bile rahatça kullanılabilmektedir. Kullanıcıların Facebook’u tercih etme sebeplerinin başında kolay erişim, rahat kullanımı olan arayüzü gelmektedir. Kullanıcının Facebook şifresini unutması halinde kullanıcılar bu kolay ve sade arayüzü sayesinde şifrelerini mail adreslerine gelen kod yardımıyla sıfırlayabilmektedir. Bu güvence sayesinde kullanıcılar platformu güvenle ziyaret ederler.

Facebook Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook hesabını silmeden önce, silmek istediğinden emin olmalıdır. Hesap silme işleminin geri dönüşü yoktur. Hesap silindikten sonra hesapta bulunan belgeler; fotoğraflar, durumlar, videolar ve ses dosyaları tamamen silinir. Hesabını silen bir kullanıcı aynı mail adresiyle yeni bir Facebook hesabı açabilmektedir. Yeni açılacak bu hesap içinde aynı yönergeleri izlemelidir.  Yeni açılan hesapta kullanıcı tekrardan platformu kullanabilmektedir.

Facebook hesabı silmek istediğinde öncelikle platforma giriş yapmalıdır. Platforma giriş yaptıktan sonra profilini açarak, hesap ayarlarına girmelidir. Hesap ayarlarına erişmesinin ardından kullanıcı hesabımı sil butonuna tıklamalıdır. Ardından Facebook kullanıcıdan hesabı neden sildiği ile ilgili bir geri bildirim istemektedir. Kullanıcı dilerse bu konuda platformu bilgilendirebilir, eğer kullanıcı bu konu hakkında bilgilendirme yapmak istemezse alanı boş bırakabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HTTP-3 Nedir? HTTP-3 ile HTTP Arasındaki Farklar Neler?

WhatsApp Web Nedir? WP Web Özellikleri ve Avantajları