12. Nesil Intel İşlemciler Çıktı | Dünyanın En İyi İşlemcisi

Intel’in 12. nesil işlemcisi artık görücüye çıkmış durumda. DDR5 desteğinin yanı sıra PCIe 5,0 desteği de sunan bu işlemci yüksek hız beklentisi olan ve oyun severlerin hayli ilgisini çekmiş bulunuyor. 12. nesil intel işlemci Apple marka cihazlarda m1 pro ailesinin ortaya çıkması ile birlikte artan rekabette önemli bir adım olarak görülüyor. CES 2021 platformunda sergilenen ve tanıtılan Alder lake işlemcisi intel firmasının 12. nesil işlemcisi olarak performans beklentilerini karşılıyor.

Alder lake

Dünyanın en iyi oyun işlemcilerinden birisi olan Core i9-12900K işlemcisini barındıran söz konusu işlemci bunun yanı sıra 16 çekirdek özellikleri ile dikkat çekiyor. Kendi içerisinde intel UHD Graphics 770 dahili grafik birimine sahip olan işlemci Turbo Boost özelliği ile 5,2 Ghz hızlara erişebiliyor. Kendinden bir önceki işlemci olan 11. nesil işlemcilere göre yüzde 19 kadar daha yüksek performans sunan bu işlemci performans sorunları ve grafik sorunları için önemli çözümler sunuyor.

domain kampanya

4 Kasım itibari ile satışa sunulan ürün 8 adet performans ve 8 adet de verimlilik olmak üzere 16 adet işlemci çekirdeği barındırıyor. Üründe 24 izlek birimi yer alıyor. Verimlilik çekirdekleri maksimum 3,9 Ghz olurken performans çekirdekleri ise yaklaşık olarak 5,2 Ghz seviyesine kadar çıkabiliyor. İçerisinde grafik birimi bulunmayan modelleri 564 dolardan satışa sunulan bu ürünlerin grafik birimi bulunan modelleri ise 589 dolar seviyesinden satışa sunuluyor.

12. Nesil Intel Alder Lake Masaüstü İşlemciler ve Özellikleri

İntel core i7 12700 k modelleri ise 409 dolar seviyesinden satışa sunuluyor. Bu işlemcinin grafik birimi olmayan çeşidi ise 384 dolardan satışta yer alıyor. 6+4 formatı ile satışa sunulan bir diğer 12. Nesil intel işlemci ise satışta sizlere sunuluyor. Bu ürünün grafik birimli fiyatı 289 dolar iken grafik birimli olmayan ürünü ise 264 dolar seviyesinden satışa sunuluyor.

Windows 11 desteği ile gelen ürünlerin geniş bir yelpazede satışa sunulması birçok bilgisayar kullanıcısının beklentilerini karşılamak adına önemli görülüyor. Aynı zamanda ürünün grafik birimi ile zenginleştirilmiş versiyonu yüksek oyun kalitesi arayanlar tarafından önemli görülüyor. Oyun içi performansta test edilen ürünün kullanımı ile birlikte oyun severlerin beklentilerini karşılayan çözümler sağlanabiliyor.

Alder lake

Çoklu iş parçacığı çözümü arayanlara özel bir nitelik taşıyan ürünün kullanımı sayesinde oyunlarda belirgin bir performans artışının sağlanması mümkün oluyor. Hitman, total war saga, far cry gibi oyunlarda yüzde 25’e kadar bir performans artışı sunan bu işlemciler aynı zamanda grafik ve video düzenleme aşamasında da ön plana çıkıyor. Daha hızlı fotoğraf düzenlemek isteyenlerin yanı sıra daha yüksek performanslı video düzenlemek isteyenler tarafından da tercih edilmesi beklenen ürün birçok kullanıcının taleplerini karşılıyor.

mail hosting

12. Nesil Intel İşlemci Fiyatları

Ortalama olarak 250 ile 600 dolar arasında değişen fiyatları ile bu ürünler aynı zamanda düşük güç tüketimi sağlayarak da kullanıcıların beklentilerini karşılıyor. 12. Nesil intel işlemci performans kadar beklentileri karşılasa da yine fiyat olarak da birçok kullanıcının hızlı beklentilerini karşılayan bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

intel-Alder-lake-islemciler

Siz de yeni nesil intel işlemcilerine uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Gerek performans olarak gerekse de hız ve güç olarak her kullanıcıya hitap eden ürünler aynı zamanda intel işlemciden vaz geçemeyenler için de ön plana çıkıyor. Günümüzde intel işlemcilerin gerçekleştirdiği yeni işlemci ailesi çoklu performans desteği ile ve yeni nesil DDR5 desteği ile ilgi çekiyor.

domain kampanya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapısal Veri (Structured Data) Nedir? Yapısal Veri Nerelerde Kullanılır?

Boeing Uzaydan İnternet Projesi ile Starlink’e Rakip Oluyor!