Nisan 2021 En Çok İndirilen Uygulamalar Açıklandı

Nisan ayından itibaren iOS ve Android ‘in, en çok indirilen uygulamalar listesi açıklandı ve çoğu kişinin iPhone’larda ve Android telefonlarda hangi uygulamaları kullandığı hakkında bazı ilginç bilgilere ulaşıldı.

Araştırma şirketi Sensor Tower’ın açıkladığı listede nisan ayında 59 milyon indirmeyle TikTok dünya çapında en çok indirilen uygulama oldu. TikTok, iOS kullanıcı sıralamasında birinci ve Android’de ikinci sırada yer aldı. Android kullanıcııları tarafından en çok indirilen uygulama  Facebook oldu. Tiktok küresel ölçekte ise yine en üst sıralamada bulunmayı başardı.

app store

Bu arada, Facebook’un WhatsApp, Instagram ve Messenger’da dahil olmak üzere kendi uygulamaları, her iki mobil platformda da ilk 10’da yer aldı. Facebook uygulaması, şirketin devam eden yasal sorunlarına rağmen Android kullanıcıları tarafından dünyanın en çok indirilen uygulaması oldu. Sensor Tower’a göre, Hindistan en yüksek Facebook yükleme yüzdesine sahipken, onu % 7 oran ile ABD izledi.

TikTok en çok indirilen uygulamalar listesinin lideri ve peşinden Facebook uygulamaları olan, Facebook, İnstagram, Whatsapp ve Facebook Messenger geliyor. Snapcaht popüleritesini koruyarak altıncı sırada yer aldı ve listenin devamında sırasıyla  ZOOM, Telegram, Capcut ve Google Meet uygulamaları yer aldı. Bu listede bulunması sürpriz olan uygulama ise Google Meet oldu.

mobil uygulamalar

Nisan 2021 App Store’da En Fazla İndirilen Uygulamalar

TikTok uygulaması popülerliğini devam ettiriyor ve bir süredir en çok indirilen uygulamalar listesinin zirvesinde yer alıyor aynı şey Facebook’un dört uygulaması için de geçerli. TikTok uygulamasını takip eden en çok indirilen uygulama ise gücünü hiç kaybetmeyen Youtube oldu.

İOS  listesinde eksikliği göze çarpan bir uygulama ise Clubhouse oldu. Uygulama popülerliğini çabuk kaybetti, bunun sebebi olarak Clubhouse’un yalnızca sesli grup sohbeti olarak kalması, Facebook ve Instagram gibi uygulamaların ise platformlarında kendi sürümlerini geliştirmeye devam etmeleri gösterildi. Cluphouse listede ilk 10’a giremedi. WhatsApp ise yeni gizlilik politikasına rağmen en çok indirilen uygulamalar arasında yer almaya devam etti.

en çok indirilen uygulamalar

Sırasıyla Nisan 2021 App Store’da en çok indirilen uygulamalar listesi;

 1. TikTok
 2. Youtube
 3. İnstagram
 4. Whatsapp
 5. Facebook
 6. Zoom
 7. Facebook Messenger
 8. Capcut
 9. Gmail
 10. Google Meet

Nisan 2021 Play Store’da En Fazla İndirilen Uygulamalar

Facebook Play Store’da en çok indirilen uygulamalar listesinde birinci sırada yer aldı ve onu Tiktok uygulaması takip etti. Snapchat, dördüncü sırayı almayı başardı ve onu Facebook’un uygulamaları olan Whatsapp ve Messenger takip etti. Yine Facebook uygulaması olan İnstagram ise listede üçüncü sırada yer aldı. Facebook kısa süre önce ses özelliklerine dayalı birkaç ses tabanlı ürünü duyurdu. Facebook’un yeni kullanıma sunduğu ses odası, Facebook’ta Spotify podcast oynatıcısı, kısa ses uygulaması gibi uygulamalar, kendini geliştirmekte zayıf olan Clubhouse’un popülaritesinin azalmasına neden oldu.

google play store

Hindistan, toplam Facebook indirmelerinin % 26’lık payıyla Facebook indirmelerine en fazla katkıda bulunan ülke oldu. Android kullanıcıları tarafından en çok indirilen uygulamalar listesinde Zoom uygulaması yedinci sırayı aldı. Telegram’da en çok indirilen Android uygulamalarından biriydi ve WhatsApp’ın yeni politikasını duyurmasından bu yana, popülaritesinin artması göz önüne alındığında; Telegram’ın yükselişi şaşırtmadı. Listeye giren diğer uygulamalar ise Zoom ve Google Meet telekonferans uygulamaları oldu. Listenin sonunda ise hint akış uygulaması Hotstar yer aldı.

Nisan 2021 Play Store’da en çok indirilen uygulamalar listesi;

 1. Facebook
 2. TikTok
 3. İnstagram
 4. Snapchat
 5. Whatsapp
 6. Facebook Messenger
 7. Zoom
 8. Telegram
 9. Google Meet
 10.  Hotstar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress İletişim Formu Eklentileri

Webmaster Kimdir? Webmaster Ne İş Yapar?