Samsung Galaxy Z Flip 4’ün İlk Görselleri Geldi

Katlanabilir telefon pazarının lideri olan Samsung, çok yakında katlanabilir telefonu Z Flip’i daha geniş bir kitle için güncelleyecek. Bu yıl lansmanı yapılan cihazın ilk render görüntüleri geldi. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, katlanabilir pazara erken girerek ve teknolojiye büyük yatırımlar yaparak pazar lideri olmayı başardı. Galaxy Z Fold 3 ve Flip 3 ile beğeni toplayan Samsung, yeni katlanabilir Samsung Galaxy Z Flip 4, cihazı için hazırlanıyor.

Mobil teknoloji dünyasının güvenilir kaynaklarından biri olan @OnLeaks, Galaxy Z Flip 4’ün ilk görüntülerini paylaşmak için 91mobiles ile ortaklık kurdu. Galaxy Z Flip 4, biraz hayal kırıklığı yaratan Z Flip 3’e çok benziyor. Galaxy Z Flip 3, tasarım açısından ciddi anlamda sevilirken, Samsung Galaxy Z Flip 4, yeterince değişiklik getirmiyor gibi görünüyor. Cihazın küçük boyut farklılıklarına sahip olması bekleniyor ve alüminyum çerçeve ve cam arkaya sahip olacak.

domain kampanya
Samsung Galaxy Z Flip

Z Flip 4, Samsung’un her yıl yaptığı gibi daha gelişmiş ve güvenli bir menteşe sistemine sahip olacak. Cihazın harici ekranının da çift kamera özelliğine sahip olması bekleniyor ve Z Flip 3’ten biraz daha büyük olabilir ancak görüntülerde kullanımı etkileyecek herhangi bir boyut farkı görünmüyor. Cihaz 6.7 inç ekrana sahip olacak ve muhtemelen Snapdragon 8 Gen 1 yongasına sahip olacak. Galaxy Z Flip 4, bu yılın ikinci yarısında Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Watch 5 ile piyasaya sürülecek.

Samsung Galaxy Z Flip 4 Özellikleri Nelerdir?

Samsung, Z Fold ve Z Flip serisinin yeni modelleri üzerinde çalışmaya başladı. Bu doğrultuda son zamanlarda katlanabilir telefonun tasarımından teknik özelliklerine kadar birçok özellik sızdırıldı. Galaxy Z Fold 4’ün son dönemde oldukça popüler olan ekran altı kamera teknolojisi ile donatılacağı söyleniyor. Bu arada telefondaki iki selfie kamerası da bu teknolojiye sahip olacak. Arka kamera ise önemli ölçüde iyileştirilecek.

Samsung, katlanabilir telefonları önceki nesillere göre daha hafif hale getirmek için yeni bir menteşe tasarımı üzerinde çalışıyor. Samsung Galaxy Z Flip 4, cihazında suya ve toza karşı direncini artırmayı da vadediyor. Pil açısından öncekilerden pek farklı olmayacak. Bu noktada pil kapasitesinden çok şarj hızına odaklanılacak.

mail hosting

Samsung, Galaxy Z Flip 4 modeliyle iki farklı olasılığa odaklandı: ekran altı kamera teknolojisi ve bas-çek selfie kamerası. Alınan bilgi, şirketin konuyla ilgili bir karar vermediği yönünde. Z Fold 4 modeli gibi katlanabilir telefon da suya ve toza karşı daha dayanıklı olacak. Pil kapasitesi ve ekran boyutu da önceki nesle benzer olacak.

Galaxy Z Flip 4 Ekran Özellikleri Nasıl?

Galaxy Z Flip’in ana ekranı açıldığında beliriyor ve 6,7 inç boyutunda. Ekran çözünürlüğü 1080×2636 piksel, ekran piksel yoğunluğu ise 425 ppi boyutlarındadır.

domain kampanya

Samsung Galaxy Z Donanımsal Özellikleri Nasıl?

Samsung Galaxy Z Flip 4 teknik özelliklerine baktığımızda telefonun Qualcomm‘dan özel bir işlemci kullandığını gördük. Galaxy Z Flip, Snapdragon 855’ten daha yüksek performans sunan özel bir sürüm olan Snapdragon 855+ işlemciyi kullanıyor ve bu 7 nm mimarili işlemci sayesinde yüksek güç garanti ediliyor.

Samsung Galaxy Z Flip

Galayx Z Flip, grafik tarafında Adreno 640 GPU ile güçlendirilmiş, 2,96 GHz’de 1 Kryo 485, 2,42 GHz’de 3 Kryo 485 ve 1,8 GHz’de 4 Kryo 485 çekirdekten oluşan 8 çekirdekli bir işlemci paketinde yer alıyor.

Galaxy Z Flip, 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip bir akıllı telefon. Telefonda microSD kart yuvası bulunmazken Samsung, depolama için UFS 3.0 standardının kullanıldığını söylüyor. Bu, UFS 2.1’den daha yüksek veri aktarım hızları anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’de kullanılan En Popüler Emojiler

Sony Xperia 1 IV Devrim Niteliğinde Bir Kamera ile Donatılmış Olarak Geliyor