Sony Xperia 1 IV Devrim Niteliğinde Bir Kamera ile Donatılmış Olarak Geliyor

Sony Xperia 1 IV amiral gemisi, 6,5 inç 4K AMOLED ekran, Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti, LPDDR5 RAM, UFS 3.1 depolama, sürekli yakınlaştırma özelliklerine sahiptir. Mobil alanda yaptığı önemli yeniliklere rağmen tutunamayan Sony, yine iddialı bir amiral gemisi ile karşınızda. Bazı yönlerden rakipsiz olsa da hızlı şarj ve fiyat konusunda emsallerinin gerisinde kalıyor.

Sony Xperia 1 IV telefonunun ekranı önceki nesle göre %50 daha parlak. Ekran Gorilla Glass Victus tarafından korunuyor ve 120Hz yenileme hızına sahip. Sesi daha verimli iletebilen Bluetooth LE Audio teknolojisini destekleyen ilk telefonlardan biri olacak bu model için 360 Reality Audio özelliği daha fazla uygulamada bulunacak. Ön hoparlörler %10 daha yüksek ses çıkarırken, bas %20-50 daha yüksek. Telefon kılıfı IP68 korumalıdır, çok küçüktür ve plastik kullanılmamıştır.

domain kampanya
Sony Xperia 1 IV

Yayıncılar, telefonun kamerasını kullanarak doğrudan yayına başlayabilir veya bir Sony Alpha kamera bağlayarak 5G üzerinden yayın yapabilir. Sony kullanıcıları, YouTube’da koşulsuz olarak kanalı açarak yayına başlama avantajına sahip olacaklar. Daha önce olduğu gibi, elektronik gimbal ve harici monitörler gibi aksesuarlar da mevcut olacak.

Sony Xperia 1 IV Özellikleri Nasıl?

  • 6.5 inç 4K AMOLED ekran
  • Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti
  • 12GB LPDDR5 bellek
  • 256GB/512GB UFS 3.1 depolama
  • 12MP+12MP+12MP+3D ToF arka kamera
  • 12 MP ön kamera
  • 5000 mAh pil
  • 30W hızlı şarj
  • 1400/1600 EUR

Sony Xperia 1 IV veya Sony Xperia 1 Mark 4 diyebileceğimiz bu amiral gemisi, kamera devrimi sloganını taşıyor. 12MP OIS çözünürlüğüne sahip ana sensör desteklenir. 12MP OIS telefoto sensörü, 3.5x ve 5x arasında sürekli yakınlaştırma için devrim niteliğinde bir algoritmaya sahiptir. Kenarda iki kademeli bir deklanşör düğmesi var.

Tüm kameralar 4K 120fps video kaydedebilir. Kamera çantası, RGB kızılötesi sensör tarafından desteklenen gerçek zamanlı nesne takibi, göz takibi, optik görüntü sabitleme, 20 fps HDR seri çekim, otomatik odaklama ve daha fazlasını içerir. Bu nedenle yapay zeka algoritmalarını zenginleştirir. Ayrıca BIONZ X görüntü işlemcisini kullanır. Öne bakan kamera ayrıca 4K HDR kayıt yapabilir.

mail hosting

Sony Xperia 1 IV Donanımsal Özellikleri Nelerdir?

Sony Xperia 1 IV, 4K çözünürlüğe ve 120 Hz yenileme hızına sahip 6,5 inç OLED ekrana sahip. Detaylı olarak ele alacağımız bu devasa çözünürlüklü ekran ve kamera üzerindeki projeksiyon işlem gücü, Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden geliyor.

Sony Xperia 1 IV‘ü bu standart üst düzey telefonlardan ayıran en önemli şey kamerasında gizli. Günümüzde tüm akıllı telefonlar, yakınlaştırma yaparken AI desteğiyle görüntüleri dijital olarak işlerken, Sony Xperia 1 IV, merceği fiziksel olarak hareket ettirerek yakınlaştıracak. Bu şekilde, görüntü bütünüyle oluşturulacaktır.

domain kampanya
Sony Xperia 1 IV

Telefonun kamera kurulumundaki telefoto lens de standart bir telefondan farklı olacak. Günümüzün telefonları odağı ayarlamamıza izin vermese de, Sony’nin canavarı, çıkarılabilir bir lens kullanarak odağı 85 mm veya 125 mm’ye ayarlamanıza izin verecek. Bu şekilde görüntüyü tam olarak istediğiniz gibi elde edebileceksiniz.

Sony Xperia 1 IV  yeni telefonunun arkasındaki üç kamera da 4K çözünürlükte ve 120 FPS’de video çekebilecek. Kameralara ek olarak, her biri gerçek zamanlı nesne takibi, optik SteadyShot görüntü sabitleme ve Eye AF teknolojisinin yanı sıra yapay zekanın beyaz dengesini ayarlamasını sağlayan bir RGB IR sensörü içerir. Telefonun ön kamerası 12 MP çözünürlüklü ExmorRS sensöründen oluşuyor. Öne bakan kamera 4K çözünürlükte videoya da izin verirken, HDR ile çekim yaparken 30 FPS ile sınırlıdır.

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsung Galaxy Z Flip 4’ün İlk Görselleri Geldi

Skywell Hybrid SUV Mayıs’ta Türkiye’de