Web Hosting Alırken En İyi Performansı Almanızı Sağlayacak Tavsiyeler

Web hosting hizmeti web sitenizin kalitesi için oldukça önemlidir. Hosting satın alarak yaptığınız işi internet dünyasında hayata geçirebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek onlarca hosting firması ve hosting paketi bulunur. Sunduğunuz hizmete, web sitesinin yoğunluğuna ve daha birçok faktöre yönelik hosting seçimi yapılabilir. Hosting alırken en iyi performansı almanızı sağlayacak tavsiyeleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

web-hosting-almak

Web Hosting Nedir?

Hosting, firmaların veya bireylerin internet dünyasında bir web sitesine sahip olmak için kullandığı sistemdir. Hosting almak ve alan adı oluşturmak gibi iki temel aşama web sitenizin temelini oluşturabilir. Bir web sitesi ve alan adı sayesinde internet kullanıcıları sizi arama motorunda aratarak veya URL aracılığı ile kolaylıkla bulabilir.

Web hosting; bant genişliği, veri aktarımı, e-posta kullanımı, gizlilik ve güvenlik hizmeti, teknik destek ve web sitesi tasarımı gibi farklı hizmetler içerebilir. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için gereksinimlerinizi bilmeniz ve doğru hosting firmaları ile çalışmanız önemlidir. Henüz bir alan adı veya hosting satın almadıysanız Alastyr’in ayrıcalıklı paketlerini inceleyebilirsiniz.

web-hosting-satin-almak

Web Hosting Özellikleri Nelerdir?

Bir web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olabilecek özellikler hosting sistemi içerisine dahil edilir. Web hosting özellikleri farklılık gösterebilir; bu nedenle satın almadan önce birkaç unsuru göz önünde bulundurabilirsiniz. domain ve hosting satın almak ayrı ayrı maliyetli olduğu için hosting içerisine dahil ettiğinizde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Geçmişte web sitesi açmak için bilinmesi gereken teknik bilgilere ve kodlama işlemlerine günümüzde ihtiyacınız olmayabilir. WordPress uygulaması, kodlama ve yazılım gerektirmeden dilediğiniz tasarıma sahip web sitesi oluşturmanızı kolaylaştırabilir. hosting hizmeti genellikle paketinin içerisinde WordPress desteği bulundurur. WordPress hosting uyumlu bir web barındırma hizmeti satın alarak bir uzmana ihtiyaç duymadan web sitenizin içeriğini yönetebilirsiniz.

hosting
hosting-satin-al

Web sitenizin içerisinde bulunan multimedya, grafik ve benzeri içerikleri barındıran web hosting, farklı boyutlarda depolama ve disk alanına sahiptir. Web sitenize eklediğiniz ve kullanıcıların indirdiği dosyalar için günlük ek alan ihtiyacınız olabilir. hosting farklı boyutlarda depolama özelliklerine sahiptir. Web sitenizde kullanılan içeriklerin boyutunu düşünerek disk alanı boyutuna karar verebilirsiniz.

Hosting, internet kullanıcılarının web site ziyaretlerini hızlandırma amacıyla farklı bant genişliği özelliklerini barındırır. Bant genişliği az olduğu takdirde web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların aldığı hizmet kalitesi düşebilir. Sahip olunan depolama alanı ve bant genişliği ile çok sayıda web sitesi barındırmaya reseller hosting adı verilir. Hosting pazarlama alanıyla ilgiliyseniz reseller hosting hizmeti satın alabilirsiniz.

sinirsiz-hosting-alastyr

Web sitesinde sağlanan gizlilik ve güvenlik hem firma sahibi hem de kullanıcılar açısından büyük bir endişe kaynağı olabilir. Hosting hizmeti; SSL güvenli sunucular, sertifikalar, antivirüs koruması, güvenilir kimlik doğrulama, şeffaf ödeme sistemi, e-posta ve şifre gizliliği gibi oldukça önemli kriterleri size sunar. Tüm bu özelliklere sahip hosting seçimi ile firmanızın güvenilirliğini sağlayabilir ve firmanızı dış etkenlerden koruyabilirsiniz.

Hızlı Siteler İçin Hosting Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Hızlı bir siteye sahip olmak için hosting satın almadan önce bazı unsurları göz önünde bulundurabilirsiniz. Hosting özelliklerini ve ihtiyaçlarınızı bildiğiniz takdirde, doğru hizmete makul fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Barındırma hizmeti satın almadan önce ilgilendiğiniz ücretsiz deneme süresinden yararlanabilirsiniz. Hosting seçimi için sunucu güvenirliğini, garantisini, sürüm yükseltme seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

hosting-seo-performasi

Web hosting paketlerinin kontrol paneli, e-posta barındırma sistemi, site yedekleme desteği ve sunucu yanıt hızı göz önünde bulundurulması gereken kriterlerdendir. Hosting özelliklerinin yanı sıra anlaştığınız firmadan abonelik süresi, teknik destek ve abone olma fiyatları gibi firmanızın ekonomisini etkileyebilecek konulara dair de yardım alabilirsiniz.

Hızlı web sitesine sahip olmak için web sitenizin hangi dilde yazıldığı oldukça önemlidir. Web siteniz PHP ile kodlanmışsa Linux tabanlı barındırma hizmetlerini; asp.net ve .netcore ile kodlanmışsa da Windows tabanlı hosting barındırma paketlerini tercih edebilirsiniz. Tüm bu unsurları değerlendirerek tercih ettiğiniz hosting paketi ile web sitesi performansında yüksek verimliliği deneyimleyebilirsiniz.

hosting-nedir

Hosting Kaynakları

Hosting kaynakları içerisinde yer alan CPU olarak bilinen işlemci, cihazınızın beyni gibidir. CPU bir veya daha fazla çekirdeğe sahip olabilir. Her bir çekirdek cihazın işlem gücüne hız olarak yansır. Web sitenizi kullanıcılara açık hale getirmek ve kullanıcıların işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak CPU ile mümkün olur.

Cihazınızın gezinti sırasında kullandığı kısa süreli belleğe RAM denir. RAM gezinti sırasında karşılaştığı verileri depolamaktan sorumluyken CPU gerekli işlemleri gerçekleştirir. Hosting kaynakları içerisinde yer alan e-posta barındırma, kullanıcılara ve işletme sahibine farklı imkanlar tanır. Bu imkanlar ile e-postanızı özelleştirebilir, sınırsız depolama hizmetinden faydalanabilir ve e-postanızı virüslerden koruyabilirsiniz.

en-iyi-hosting-firmasi

Yüksek oranda organik trafiğe sahip olan bir web siteniz varsa hosting kaynak kullanım ihtiyacınız da fazla olabilir. Hosting paketini satın almadan önce sitenizi ziyaret eden kullanıcı sayısını ve kullanıcıların sitenizde geçirdiği vakti dikkate alabilirsiniz. Düşük trafikli bir web sitesine sahipseniz daha makul fiyatlarla ihtiyacınız olan hosting hizmetine sahip olabilirsiniz.

Hosting Sunucu Altyapısı

İnternet kullanıcıları sık sık farklı web sitelerini ziyaret eder. Bu ziyaretlerin süresi kullanıcının aldığı hizmete bağlı olarak değişebilir. Yeterli hıza sahip bir web sitesi performansı sayesinde ziyaretçilerinizin web sitenizde daha uzun süre kalmalarını sağlayabilirsiniz. Hosting sunucu altyapısı güvenli ve hızlı bir hosting hizmeti için dikkate alınması gereken unsurlardandır.

Paylaşımlı Hosting Nedir?

Web sitesinde bulunan resimler ve belgeler hosting sunucuları kullanılarak önbellekte saklanır. Depolanan veriler ile web siteniz kullanıcılar tarafından daha hızlı yüklenebilir ve istenen performansı sağlayabilir. Gelişmiş veri yönetimine sahip olmak için satın aldığınız hosting sisteminin yedeklenebilen, esnetilebilen, tehdit algılayabilen bir altyapıya sahip olması oldukça önemlidir.

Risk ve tehlikelerin dolu olduğu internet dünyasında yedekleme büyük bir öneme sahiptir. Herhangi bir arıza sonrası kaybettiğiniz verileri hosting sunucu altyapısı sayesinde CPU ve RAM işlemcilerinde yedeklenen bilgileri geri getirebilirsiniz. Sunucu altyapısının sağlamlığı güvenilir veri depolama ve olası arıza koşullarına karşı direnç gösterebilme noktasında etkilidir.

hosting-ozellikleri-nelerdir

Web Hosting Firmasının Kalitesi ve Güvenilirliği

Teknik destek, fiyat ve güvenilirlik, hosting firmasında aranan en temel unsurlardandır. Yatırım yaptığınız hosting firmasının web sitenizi virüslere karşı koruyabilecek donanıma sahip olması gerekir. Hosting sunucuları web sitelerinde müşteri güvenliğini sağlamak için ekstra güvenlik yöntemleri kullanır. Hosting hesabınızın güvenilirliğini sağlamak üzere siz de birtakım önlemler alabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarınızda kullandığınız şifre ve e-posta adreslerini hosting hesabınızda kullanmak tehlikeli olabilir. Güvenliği artırmak için şifrelerinizi belirli aralıklarla yenileyebilir ve sistem kayıtlarınızda gerçekleştirilen düzenlemeleri sık sık kontrol edebilirsiniz. Hosting paketinizin gizlilik ve güvenlik özellikleri web sitenizi tehlikelerden koruyabilir. Bu özelliklerin sahip olduğu antivirüs programları ile belirli periyotlarda web sitenizde güvenlik taraması yapabilirsiniz.

sinirsiz-hosting-ozellikleri-ve-fiyati

Web Hosting Firması Hakkında Yapılan Yorumlar

Kullanıcıların web sitenizde uzun süre vakit geçirmesi web sitenizin hızı ile bağlantılıdır. Ziyaretçileriniz web sitenizde bir bilgiye veya görsele erişmek için uzun süre beklemesi firmanız hakkında olumsuz bir izlenim oluşturabilir. Ayrıca, web sitesi hızının düşük olması SEO uyumlu web sitesi olma yolunda size engel olabilir.

Erişilebilir bir site olmak için doğru hosting hizmeti ile çalışmanız önemlidir. Hosting firması hakkında yapılan yorumlar güvenirlik, hız, fiyat ve hizmet kalitesi doğrultusunda gerçekleşir. Kodlama ve yazılım bilgisi gerektirmeyen hosting hizmeti kullanıcılar üzerinde olumlu izlenimler oluşturabilir. Hosting firmaları kullanıcılarına sunduğu 7/24 teknik destek hizmeti ve diğer web hosting özellikleri ile olumlu yorumlara sahip olabilir.

reseller-hosting-nedir

7/24 Teknik Destek Hizmeti

Hosting firmasının sunduğu tüm hizmetler 7/24 teknik destek hizmeti ile tamamlanabilir. Telefon, e-mail, canlı sohbet ile kendisini ulaşılabilir kılan firmalar hosting tavsiye forumlarında yer alabilir. Farklı iletişim noktalarına sahip hosting firmaları müşterinin ihtiyacını kısa sürede giderebilme noktasında önemlidir. Hosting kullanıcıları teknik desteğe ihtiyaç duymasa bile böyle bir hizmetin var olduğunu bilmeleri firmaya olan güvenin artmasını sağlayabilir.

Sınırsız hosting hizmeti ile tanınan Alastyr, ücretsiz SSL ve domain kampanyalarına sahiptir. Alastyr, 15 gün ücret iade garantisi ve 7/24 teknik destek hizmeti ile müşteri memnuniyetini garantiler. Alastyr hosting paketlerine avantajlı fiyatlarla sahip olmak ve Türkiye’nin en büyük hosting destek ekibi ile çalışmak için vakit kaybetmeden Alastyr’i ziyaret edebilirsiniz.

One Comment

Leave a Reply
  1. Alasytr kullandığım hosting çok başarılır bir hosting firmasıdır, ver gerçekten hızlı müşteri temsilcileride hızlı

    firmamız olarak teşekkür ediyoruz (yazicitonerparca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress Hosting Nedir? WP Web Hosting Özellikleri ve Fiyatı

Hosting mi Bulut Sunucu mu? Hangisi Projenize Daha Uygun?