Samsung Tekirdağ’a Fabrika Kuruyor

Güney Koreli teknoloji devi olan Samsung, Tekirdağ’a fabrika kurmaya hazırlanıyor. Daha önce Türkiye’de alt yüklenici bir firma ile işbirliği yapan teknoloji devi şimdi de kendi fabrikasını kurmak için hazırlıklara başladı.

Yeni açacağı fabrikasıyla birlikte birçok avantaj elde edeceği bu fabrikasını Tekirdağ’a açmayı planlıyor. Peki, açılması planlanan Samsung fabrikası Tekirdağ’da nereye kurulacak, ne zaman açılacak veya kim tarafından fabrikanın inşası yapılmaya başlanacak? Bu soruların cevapları için haberimizin detaylarını okuyabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

samsung kapakli fabrikasi

Samsung Fabrikası Nereye Kurulacak?

Samsung’un Tekirdağ’a fabrika açacağını duyurduktan sonra en merak edilen konuların başında ise nereye kurulacağı ve kimler tarafından açılacağı yer almaktadır. Yerel halkın ve birçok kişinin merak ettiği Tekirdağ Samsung fabrikası, on bin metrekarelik alanıyla birlikte Tekirdağ’da bulunan Kapaklı OSB’ye yapılması planlanmaktadır.

hosting

Fabrika, Rönesans Holding tarafından inşa edilmeye başlanacaktır. Yatırım miktarı henüz belli olmayan fabrikanın ise ne zaman yapımına başlanacağı bilinmemektedir. Fabrika hakkında henüz her bilgi tam olarak net değildir. Ancak fabrika sayesinde o bölgede yaşayan kişilere istihdam sağlanacağı için şimdiden merakla beklenmektedir. Hem ülkemiz için hem de firma için faydalı olacak olan Tekirdağ Samsung fabrikası yapımının en kısa sürede olması beklenmektedir.

samsung türkiye fabrikası

Samsung, Türkiye’de en fazla kullanılan telefon markalarından biri iken bu fabrikası sayesinde ülkedeki kullanım oranını daha da artıracağı düşünülüyor. Ülkemizde kurulacak Tekirdağ Samsung fabrikası sayesinde üretilecek olan telefonlardan gözetim belgesi istenmediği ve gümrük vergisi muafiyeti olacağı için telefonların maliyeti düşecektir. Bu yüzden birçok firma tarafından ülkemizde fabrikalar açılmaktadır.

hosting kampanya

Fabrika için Tekirdağ’ın seçilmesinin nedeni ise Avrupa’ya yakın bir il olmasıdır. Avrupa pazarında da yer almak isteyen firma, Tekirdağ fabrikası sayesinde fabrikada üretilen ürünlerini Avrupa’ya daha kolay ihraç edebilecektir. Ulaşım maliyetlerinden kurtularak kar etmeyi amaçlayan Samsung’un neler yapacağını ileride hep beraber göreceğiz. Peki, açılması planlanan bu fabrikada her ürünü üretilecek mi? Haberimizi okuyarak bu sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Samsung Ürünleri Nelerdir?

Samsung uzun süredir var olan ve yıllar içinde dünya devi haline gelmiş bir markadır. Ürettiği ürünlerle birlikte hayatımızı kolaylaştırmayı amaçlayan Samsung’un birçok ürünü bulunmaktadır. Sadece akıllı telefon üretmekle kalmayan teknoloji firması, aynı zamanda TV, beyaz eşya ve diğer ev aletlerini de üretmektedir. Ürettiği ürünler sayesinde büyük beğeni toplayan Samsung bu ürünlerini birçok ülkede satmaktadır. Aynı zamanda bu ürünleri üretmek için de yurt dışında birçok yerde fabrikalar kurmaktadır.

samsung türkiye'ye fabrika açıyor

Yurt dışında kuracağı fabrikalardan biri olan Tekirdağ Samsung fabrikası ise onlardan biridir. Tekirdağ fabrikasında ise akıllı telefon ve TV üretmeyi planlamaktadır. Daha önce Sunny fabrikasından akıllı telefon ve TV üretimi yapan firma artık bu üretimini kendi fabrikasında yapmayı düşünüyor. Bu sayede daha çok karı olacak Samsung’un fabrikası merakla beklenmektedir. Tekirdağ Samsung fabrikası, yeni gözbebeği arasında yer alarak daha iyi sonuçlar elde etmesine yardımcı olacaktır.

Samsung’un bu fabrikayı açarak kar elde edip edemeyeceğini veya telefon pazarında bir numara olup olamayacağını zaman bize gösterecektir. Samsung’un rakipleri gittikçe güçlenmekte ve neredeyse kendisini yenme durumundadırlar. Firma yapacağı bu fabrika ile tekrar rakiplerini geçip dünya devi olmaya devam mı edecek yoksa rakiplerinin gerisinde mi kalacak şimdiden merak konusu olmaktadır.

Samsung’un uzun yıllardır bu pazarda yer alması ve bilinen bir marka olması sayesinde birçok kullanıcısı tarafından hala en iyisi olacağı düşünülmektedir. Tekirdağ Samsung fabrikası bizlere ve firmaya neler katacak bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Windows 10X ile Microsoft Yeni Bir Görünüme Kavuşacak

1.600 Km Menzil Sunan Güneş Panelli Elektrikli Otomobil-Sol