Tether (USDT) Arzı 6 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Tether (USDT) arzı haziran ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaşmış durumda. Tether (USDT) arzı, borsada hızlı bir yükseliş göstererek yüzde 22,5 oranında bir artışa yükseldi. Kripto para son zamanlarda oldukça popüler bir yatırım aracı haline gelmiştir. Dolayısıyla bu sektörde yatırım yapan kişiler borsa yükseliş ve düşüşlerini yakından takip eder. Arz talep dengesi içinde ilerleyen borsa da, (USDT) arzı oldukça artmış bulunur.

Bu yükselişi ile yatırımcıların yüzünü güldürdü. Aynı zamanda da tartışmalara yol açtı. Buna rağmen Stabilcoin, USDT tokeni basımına devam etti. Piyasada oluşan hızlı değişimler sonunda stabil coin arzı konusunda değişiklik olması bekleniyordu. Birçok yatırımcı bu beklenti ile mevcut pozisyonları kapattı. USDT’de büyük pozisyon beklentileri içine girdi.

Tether

Tether (USDT) Nedir?

Tether (USDT), ABD para birimi olan dolar ile denk bir amaçla üretilen dijital paradır. Kripto para piyasasındaki dalgalanmalara karşı önlem olarak kullanılır. Bitcoin alım satımlarında daha çok Tether kullanılır. Bu para birimi 2014 yılında piyasaya çıkmıştır. Piyasaya çıkma amacı dijital sektörde dolar ve diğer sabit olan kripto paralar ile eşdeğer olarak kullanılabilecek bir para birimi oluşturur. Bu para birimi ABD dolarına bağlı olarak çalışan bir sistemdir. Son zamanlarda dolarda görülen artışlar bu kripto paranın da artmasına sebep olmuştur.

hosting

Tether (USDT) arzı yaşanan artış kripto para piyasasında son 6 ayın en yüksek artışı olarak gözlemlendi. USDT stabil coinlerinin borsadaki artışının yüzde 22,5 seviyesine ulaşmasına rağmen arz oranı yüksek seviyede devam eder. Arz oranı 8.99 milyar dolara dönüşerek rekor kırdı. Bu oran borsa piyasasında alım gücünün çok yüksek olduğunu ortaya koydu. Bu durum borsa piyasasında alım yapan kişilerin, satın alma gücünün artmış olduğu şeklinde yorumlandı.

Tether

Tether (USDT) Arzı Ne Kadar Daha Sürecek?

Artan Tether (USDT) arzı nedeni ile Tether (USDT) basımına devam ederek son zamanların en yüksek kripto parasını bastı. Geçtiğimiz ay bile 4 milyar dolar stabil coin basımı gerçekleştirildi. Yıl içerisinde basılan stabil coin 77.4 milyarlık bir piyasa değerine ulaştı. Kripto para piyasasında en iyi kripto paralar arasında 4. sırada olan Tether (USDT)  bu konumunu korumaya devam ediyor. Yıl içerisinde Tether (USDT) nin yükselişi dikkate alınarak yükselmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

hosting kampanya

2021 yılı Tether (USDT) arzı değerlendirildiğinde; yılbaşında 20 milyar dolar seviyelerinde olan (USDT), yükselmeye devam ederek şuan 80 milyar dolara ulaştı. Bu seviye neredeyse 4 katı anlamına geliyor. Yıl içerisindeki artışlardan yola çıkılarak önümüzdeki dönemlerde de (USDT) arzının yükselmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Tether

Tether (USDT) arzı yükselmesi ile birlikte Tether (USDT) basımı da çok yüksek seviyelere ulaştı. Bu durum bazı iddiaların ortaya atılmasına sebep oldu. Tether rezervini gerçekleştirdiği ve ihraç ettiği tokenler oranını yanlış vekâlet ettiği söylentileri yayıldı. Bu durum yatırımcıların olumsuz etkilenmesine sebep oldu. Fakat tether bu konuda açıklama yaparak iddiaların yanlış olduğunu, tüm rezervlerin nasıl olması gerekiyorsa o şekilde olduğunu belirtti. Açıklamasında rezervlerin yüzde yüz oranında destekli olduğunu söyledi.

Hatta bu durum ABD Senatörleri Elizabeth Warren ve Sherrod Brown olmak üzere birçok üst düzey yöneticileri tarafından da eleştirilere konu oldu. Bu durumun endişe verici olduğunu dile getirdiler. Bir senato oturumunda Warren stabil coinleri gölgeli diye nitelendirdi. Brown ise bu paraların sihirli olduğunu ve savundukları gibi merkezi olmadıklarını dile getirdi. Bütün bu iddialar ve yapılan yorumlar Tether’in başarısını gölgelemedi. Hatta siyasi partiler tarafından da çok benimsenen bir para birimi oldu. (USDT) arzı, ortaya atılan tüm iddialara rağmen yükselişini sürdürmeye devam etti.

Geçtiğimiz dönemlerde TT (USDT) ile ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. Güney Doğu Asya ülkelerinden biri olan Myanmar hükümeti, Tether (USDT) yi resmi para birimi ilan etti. Myanmar’ın paralel hükümeti NGU yaptığı açıklamada; bu karardan oldukça memnun olduklarını dile getirdi. TT (USDT), ABD’nin de beğenisini alan bir kripto para birimi olduğunu ve  Avrupa Birliği tarafından tanınması da son derece önemli olduğu dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Android 12 Go Tanıtıldı

Apple’ın Yeni Harici Ekranları Sızdırıldı!