Balinalar Bu Az Bilinen Altcoin ’den Stokluyor

Altcoinler, geleneksel ve daha popüler bitcoin, litecoin ve ethereum’a alternatif bir kripto para birimidir. Şu anda, birçok risk taşıyan kripto para piyasasının oynaklığı nedeniyle iyimserlerdir. Bir altcoin ile yapılan işlemler genellikle çok daha hızlıdır, daha az değişkendir ve bitcoinlerden daha yüksek bir istikrar düzeyine sahiptir. Ayrıca, altcoinlerin blok zincirinin süreci ve kapsamı üzerinde bir etkisi de vardır.

Altcoin Nedir?

Dash, açık kaynaklı bir kripto para birimi ve çatallanmış bir altcoindir. Bitcoin’in eksikliklerini gidermek için daha hızlı işlem ve SWIFT idari yapısı ile tasarlanmıştır. “Organize özerk ademi merkeziyetçiliğe” dayanması bakımından diğer büyük para birimlerinden biraz farklıdır. Bu, blok zincirini barındıran ve işlemleri doğrulama ve tüm önemli kararları alma gibi temel işlevleri yerine getiren, bir anlamda “hissedar” olarak hareket eden bir kullanıcı alt kümesi veya “ana düğümler” aracılığıyla çalıştığı anlamına gelir. Ek bilgi olarak SAND altcoini stoklanır durumdadır.

EOS, blok zinciri protokolüne güç veren orijinal kripto para birimidir. IO, akıllı bir sözleşme platformu ve merkezi olmayan bir işletim sistemi olarak çalışır. Geliştiriciler EOS kullanabilir. Uygulamalar oluşturmak için IO ve EOS paralarına sahip olmak, sunucu kaynaklarını kullanmak zorunda kalmak anlamına gelir. Platformun amacı, bitcoin ve ethereum gibi daha iyi bilinen diğer blok zincirlerinin ölçeklenebilirlik zorluklarını çözen merkezi olmayan bir geliştirme alanı, akıllı sözleşme yeteneği ve merkezi olmayan iş çözümlerinin depolanmasını sağlanmasıdır.

hosting

İşletim sisteminin kendisi, blok zincirini koruyan ve bir teşvik olarak EOS’ta ödüllendirilen bitcoin madencileri gibi “blok yapıcılar” tarafından barındırılır. Ek bilgi olarak MANA altcoini stoklanır durumdadır. EOS blok zinciri, Ethereum’a çok benzemesine rağmen, son kullanıcı ile blok zinciri arasındaki etkileşimi kolaylaştırmaya odaklanır. EOS, öncelikle uygulama geliştiriciler için bir hizmet olduğu için işlem ücreti almaması bakımından da farklıdır.

Kripto Para Balinası Nedir?

Kripto para balinaları dünyasında, değişken olan bu varlıkların fiyatlarında güçlü hareketlere neden olabilecek farklı faktörler vardır. Bu unsurlardan biri, jargonda “balinalar” olarak adlandırılan ve sadece küçük hareketler, alımlar veya satışlar yaparak kripto para piyasasında büyük değişikliklere neden olabilen büyük kripto para sahipleridir. Büyük miktarda belirli bir kripto para birimine sahip olan yatırımcılar, balinalar olarak bilinir. Örneğin 10.000 bitcoini olan bir kişi yaklaşık olarak 640 milyon dolar değerindedir.

hosting kampanya

Balina olarak kabul edilmesi gereken kişiler belirli sayıda kripto para birimine sahip olmasalar da, yüksek bir değere sahip oldukları ve geleneksel bir kripto para biriminden çok daha fazla güce sahip oldukları için şu anda piyasada dikkate alınması gereken oyuncular olarak kabul edilirler. En büyük üç Bitcoin holdingi, dolaşımdaki tüm Bitcoin’lerin %3,07’sini oluşturuyor ve Eylül 2021’de yaklaşık 27,8 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. En büyük Bitcoin balinaları, Bitcoin mucidi Satoshi Nakamoto, Winklevoss ikizleri ve Tim Draper ile Barry Silber gibi risk almayı seven sermayedarlardır. Herhangi bir borsada veya işlem gören herhangi bir üründe olduğu gibi, kripto para birimleri de fiyatlarını arz ve talebe göre değiştirir.

Aynı şey, yatırımcılar satın almakla ilgilendiğinde, talep arttığında ve dolayısıyla fiyatlar yükseldiğinde kripto para birimleri için de geçerlidir. Ancak tam tersi, arz artar, bu da satmak istedikleri anlamına gelir ve her biri kriptolarını mümkün olan en kısa sürede satmak için daha düşük ve daha ucuz bir fiyatta sunabilir. Böylece kimse belli bir fiyatın altında satmak istemeyene kadar fiyat düşecektir.

Kısacası, Bitcoin balinaları diğer çoğunluk varlık sahipleri gibidir: artan oynaklık, azalan likidite veya her ikisinin bir kombinasyonu nedeniyle hareketlerinin piyasa üzerinde aşırı bir etkisi vardır. Peki bunun balinalarla nasıl bir ilişkisi var? Aniden satmaya karar verirlerse, büyük bir arz olacak ve bu da fiyatlarda büyük bir düşüşe neden olacaktır. Son zamanlarda Tesla CEO’su Elon Musk, şirketinin hisselerini sattı ve fiyat bir günde yaklaşık yüzde 14 düştü. Tesla bir şirketten ziyade bir kripto para birimi olsaydı, Elon Musk bir “Tesla balinası” olarak kabul edilirdi.

Az Bilinen Altcoin Stokları

Gala Games (GALA), en yüksek 1000 Ethereum (ETH) toplam oluşumun yaklaşık %1’ini oluşturuyor. Bu da yaklaşık 519,5 milyon dolar yapıyor. Bir balinanın fiyatı etkilemek için kripto para satması gerekli mi? Genel olarak, evet. Balina kripto para birimlerini satmazsa arzı artırmayacak, dolayısıyla fiyatın hareket etmesi gerekmeyecektir. Bununla birlikte, dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar balina satışlarını tahmin etmeye çalışırlar, bu nedenle bir balinanın basit bir hareketi korku temelli bir domino etkisi yaratabilir ve yüz binlerce yatırımcının balinanın satılacağı korkusuyla coinlerini satmaya karar vermesine neden olabilir.

Bunun açık bir örneği bir Bitcoin balinası ile yaşanmıştır. 8 Ekim 2013’ten bu yana kripto cüzdanında o zamanlar yaklaşık 300.000 dolar değerinde 2.000’den fazla bitcoin bulunan anonim bir yatırımcı bitcoinlerini diğer 2 cüzdanına göndermeye karar verir. 2013’te 300.000 dolar, bugün 143 milyon dolardan fazla değere sahip ve bu kadar bitcoin satmak en büyük kripto para biriminin fiyatını düşürebilir. Bu panik nedeniyle birçok yatırımcı beklemeyip kripto paralarını satmıştır ve Bitcoin fiyatının yüzde 6’dan fazla düşmesine neden olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple’ın Yeni Harici Ekranları Sızdırıldı!

Binance, GameFi Coin’ine Yatırım Yaptı