Ethereum , AVAX ve XRP Fiyat Analizi Popüler Coin’lerde Son Durum

Ethereum, blok zinciri teknolojisini benimseyen ve kullanımını çok çeşitli uygulamalara genişleten dijital bir platformdur. Yerel kripto para birimi ETH, piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimidir. Ethereum platformu, 2015 yılında programcı Vitalik Buterin tarafından merkezi olmayan ve işbirlikçi uygulamalar için bir araç oluşturma perspektifiyle oluşturuldu. Yerel kripto para birimi Ether, bu yazılımla yapılan işlemler için kullanılabilecek bir simgedir.

Coin

Ethereum’da Son Durum

Bitcoin gibi, popüler coinler arasında olan ether de hükümet müdahalesinden bağımsız, özerk bir eşler arası finansal sistemin bir parçası olarak var olmuştur. Ayrıca, bitcoin gibi, eterin değeri de fırlamıştır. Ocak 2016’da Ether 1 dolar civarında işlem görüyordu ve Ocak 2018’de kripto para birimi 1.391 dolar ile en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak Ether, Ekim 2020’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden çok uzak olarak bitcoin cash’in altında işlem görüyor. Ether nasıl çalışır? Ether, diğer kripto para birimleri gibi, tüm işlemlerin kaydedildiği paylaşılan bir dijital defter kullanır. Herkese açık, tamamen şeffaf ve sonradan değiştirilmesi çok zordur.

domain kampanya

Bu “dijital defter” blok zinciri olarak adlandırılır ve veri madenciliği süreciyle oluşturulur. Madenciler, eter işlem gruplarını doğrulamaktan ve “bloklar” oluşturmak için karmaşık algoritmaları çözerek bunları kodlamaktan sorumludur. Bu algoritmalar, blokların işlem süresinde (yaklaşık her 14 saniyede bir) belirli bir tutarlılığı korumanın bir yolu olarak aşağı yukarı zor olabilir. Yeni bloklar daha sonra eski blok zincirine bağlanır ve söz konusu madenci bir ödül, yani sabit sayıda ether jetonu alır. Normalde 5 birim eterdir, ancak kripto para birimi yükselmeye devam ederse bu rakam düşebilir.

Ethereum fiyat hareketleriyle işlem yapmaya başlamak için CFD işlem platformunuza erişin; Henüz bir hesabınız yoksa, öncelikle gerçek hesabınızı açmalısınız. Ethereum nasıl çalışır? Ethereum, bitcoin’e benzerdir, fakat programlaması, geliştiricilerin işlemleri yönetmek ve belirli sonuçları otomatikleştirmek için yazılımlar oluşturmasına olanak tanır. Bu yazılım akıllı sözleşme olarak bilinir. Bu temel fikir, sigorta, gayrimenkul, finansal hizmetler, hukuk hizmetleri ve mikrofinans gibi sektörlerde halihazırda önemli ölçüde gelişmiş projelerle, potansiyeli muhtemelen sınırsız olan daha karmaşık tesislere uygulanabilir.

bitcoin-yukselir-mi

AVAX’da Son Durum

Diğerlerinin yanı sıra Cardano (ADA) ve Solana (SOL) gibi Avalanche, akıllı sözleşmelerin geliştirilmesi için Ethereum blok zinciri ile rekabet etmeyi hedefliyor. Ancak bahsedilen iki blok zincirinden farklı olarak Avalanche, Ethereum sanal makinesi (EVM) ile uyumlu olma avantajına sahiptir. Yani Avalanche Blockchain, Ethereum üzerinde geliştirilmiş uygulamaları barındırabilir, ancak daha fazla avantajlara sahiptir. Ethereum’a Göre Avantajları; ilk avantaj ölçeklenebilirliktir. Avalanche blok zinciri saniyede 4.500 işlem gerçekleştirebilir, bu da yalnızca 14’e izin veren Ethereum’dan çok daha iyi performans gösterir. Ayrıca Avalanche blok zincirindeki işlemleri onaylamak bir saniyeden az sürer. Ethereum blok zincirindeki süre 14 saniyedir.

mail hosting

NFT’ler sayesinde değeri artan kripto para birimi Solana; Ölçeklenebilirliğinin ana nedeni, Avalanche’ın Proof of Stake’e dayalı kendi konsensüs sistemini kullanmasıdır. AVAX sisteminde, işlemlerde yüksek hızı garanti eden olasılık olarak amaç sayesinde milyonlarca kullanıcı doğrulayıcı olarak hareket edebilir. Bu sistemde, bir doğrulayıcı, tercihlerini sormak için diğer doğrulayıcıları rastgele seçer. Ağ katılımcıları, ağdaki tüm sistemler tarafından paylaşılan doğru karar konusunda güven oluşturur. Yeterince güvenle, hızlı ve güvenli bir karar verilir. Düşük maliyet; Ethereum’a göre bir diğer büyük avantaj, Avalanche’ta akıllı sözleşmeler uygulamanın, Vitalik Buterin tarafından oluşturulan ağdaki maliyetin yalnızca onda birine mal olmasıdır. Avalanche’daki işlem ücretleri, Ethereum’un dinamik ücretlerine (EIP-1559) dayanır.

Ripple’da Son Durum

XRP hakkında konuşmak için yapmamız gereken ilk şey, Ripple’ın ne olduğu ve XRP ile ilişkisi hakkında bilgi sahibi olmanızdır. Ripple ve XRP’nin aynı olmadığını açıklayarak başlamalıyız. Her ne kadar birçok insan onlara bir tane olarak atıfta bulunsa da Ripple, uluslararası işlemleri daha basit, daha hızlı ve daha ucuz operasyonlara dönüştürmek için tasarlanmış ve oluşturulmuş açık kaynaklı bir ücretsiz yazılım platformudur.

domain kampanya

XRP Ledger, bu ağın temsil ettiği para birimidir. Bu para, bu platformu kullanmak isteyenler için Ripple.net portalı üzerinden kendi paralarını oluşturmak isteyenler için bir erişim aracı görevi görür. Bunu, dünya çapında bankalar ve finans kurumları için tekrar eden bir sorunu çözmek için oluşturulan bir tür “belirteç” veya merkezi kripto para birimi olarak tanımlayabiliriz. Kripto para son durum olarak Ripple artıştadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Yıla Özel %25 Web Hosting İndirimi

2K Ekranlı OnePlus 10 Pro’nun Özellikleri Sızdırıldı