Facebook Podcast Özelliği Geliyor

Facebook podcast özelliğini kullanıcıları için hazırlamaya başladı. Hazırlanan özellik sayesinde Facebook kullanıcılarının kendi profillerine istedikleri podcasti ekleme imkanı sunuldu. Yeni çıkan podcastlerin takip edilmesi ve arkadaşları ile paylaşım yapılmasını mümkün kılan özellik için hazırlıklara başlandı. Son zamanlarda podcastlere olan ilginin artmasıyla birlikte Facebook’ta özellikten yararlanmak için harekete geçti.

Facebook podcast özelliğini test ederken son zamanlarda popüler olan özellikten geride kalmak istemedi. Şu an test aşamasında olan özellik ileride tüm kullanıcıların profiline açılabilecek. 22 Haziran tarihinden itibaren kullanıcıların test edebileceği özellik tartışma konusu olmayı başardı. Kullanıcıların merakla beklediği özellik ise pek çok açıdan ilgileri üstüne çekti.

Facebook Podcast

Facebook Podcast Özelliği Neler Sunuyor?

Facebook podcast özelliği pek çok avantajı bir arada sunabilmesi nedeniyle ilgi çekti. Bu nedenle tüm kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Facebook podcast özelliğinden yararlanmak isteyen kullanıcıların ise başka bir uygulama indirmesine gerek kalmadan isteklerini gerçekleştirmesi mümkün kılındı.

hosting

Kullanıcıların takip ettiği podcast yayıncılarının Facebook üzerinden takip edilmesiyle birlikte en güncel olan yayınlara ulaşabilmesi mümkün kılındı. Aynı zamanda yayıncıların istedikleri an profillerinden yayınladıkları podcastlerin kaldırılmasına imkan sağlandı. Podcast özelliğini destekleyecek olan bir diğer özellik ise 1 dakikalık kısa klipler oluşturabilme özelliği olarak belirlendi. Yayıncılar tarafından aktif edilebilen özelliğe göre 1 dakika ve daha kısa süreli kliplerin istenilen bölümlerden oluşturulmasına imkan sağlandı.

Facebook podcast özelliği test aşamasında yalnızca belirlenen kullanıcılar için geçeli olacak. Kısa bir test süresinden sonra tüm kullanıcıların deneyimlerini iyileştirmek için sunulacak. Kullanıcılarına e mail ile yeni özellik hakkında bilgi veren Facebook beklenenden daha çok dönüş aldı. Bu nedenle özelliğin sahip olduğu kapsamın daha çok genişletileceği ön görülmeye başlandı.

Facebook sunduğu özellik için kullanım koşullarını tam olarak belirlemiş durumda değil. Daha çok podcastlerin tanıtılması ve arkadaşlarına yayılması şeklinde bir hizmet çerçevesi belirlenmiş durumda. Aynı zamanda kullanıcıların daha aktif şekilde Facebook kullanması belirlenen hedefler arasında Facebook podcast özelliğin tanıtmak için attığı e mailde yer alan ifadeleri ile dikkat çekti. E mailde yer alan ifadeye göre Facebook, podcast yayınlanan ve paylaşılan, podcastler hakkında tartışma yapılabilecek bir platform haline gelicek.

Facebook Podcast Özelliği Neden Önemli?

Facebook podcast özelliği yeni ve popüler olan bir özelliği sunması nedeniyle önemli olarak belirtildi. Tüm dünyada podcastlere olan ilgi artmışken kullanıcıları Facebook üzerinden birleştirmek istenmesi aktif bir kullanıcı varlığının oluşmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda kullanıcılarına kolay bir deneyim sunması nedeniyle önemli bir özellik oluyor.

Herhangi bir program indirme işleminin olmaması nedeniyle özellik kullanıcılar tarafından merak edilmeye başlandı. Sosyal medyada gezinirken podcastlerini dinleyebilecek ve yeni bölümlerin yakından takip edilmesine imkan sağlayacak özellik oldukça dikkat çekti. Kullanıcıların diledikleri an podcastlerini kaldırabilmesi de önemli olan özellikler arasında ter aldı.

Facebook-Podcast-app

Facebook podcast özelliğinin kullanılması ve yayılması oldukça önemli bir durumu ifade ediyor. Yayıncıların ve dinleyicilerin her an konuşma halinde olarak tartışmalar yapabilmesi ise oldukça önemli olan bir süreci içeriyor. Bu sayede kullanıcıların aynı yayını dinleyen kişiler ile fikir alışverişinde bulunması hedefleniyor.

Facebook sunduğu özellik ile kullanıcılar ve yayıncılar için farklı bir fırsat oluşturuyor. Sosyal medya kullanırken kullanıcıların yakından podcastleri takip etme şansı bulunuyor. Böylece gittikçe popüler hale gelen özelliğin avantajlarından hem kullanıcılar hem de yayıncılar faydalanabiliyor. İlk izlenim olarak olumlu karşılanılan özelliğin ileride git gide daha popüler hale gelmesi bekleniyor. Sunulan yeni özellik için beklenen geri dönüşler ise oldukça olumlu olarak belirleniyor.

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Freedos Nedir? Freedos İşletim Sistemi Özellikleri

Ubuntu Nedir? Ubuntu İşletim Sistemi Özellikleri Nelerdir?