Teknolojimiz

Her geçen gün yenilenen donanım alt yapımız ve güncellenen yazılımlarımız ile Türkiye'nin en kaliteli
teknoloji altyapısına sahip hosting ve cloud firmasıyız.

Teknoloji Altyapımız

Alastyr, sunmuş olduğu tüm hizmetlerde yüksek performans ve güvenliği ön planda tutar. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek teknik ekipmanlarını ileriye dönük olarak her zaman planlar ve uygular. Problem çözme ve sorun giderme konusunda uzman ekibimiz tarafından 7/24 altyapımız monitörlenmektedir ve oluşabilecek aksaklıklar önceden tespit edilip çözümlenmektedir.

Donanım Altyapısı

Alastyr, tüm sunucu altyapısını gerçek sunucu donanımlarından seçmiştir. Servislerinizin ve sitelerinizin ihtiyacını karşılayabilecek yüksek seviye marka donanımlar kulanmaktadır.

İnternet servislerinizi Dell ve Cisco marka rack tipi kurumsal sunucularda, yerden yükseltilmiş direkt olarak kabin soğutma sistemi ile maksimum soğutma sağlayarak özel kabinlerde barındırmaktayız.

Network Altyapısı

Alastyr verimerkezi omurgasının internet erişimi TurkNet, Superonline, Vodafone ve diğer ISS'ler tarafından yedekli olarak toplamda 30 Gbit/saniye olarak sağlanmaktadır.Ana omurgamızı oluşturan network ekipmanlarımız uçtan uca yedekli şekilde çalışmaktadır, ayrıca network güvenliği için Firewall ve IPS donanımlarımız mevcuttur.

Network altyapımızda yine yüksek güvenilirlik ve erişilebilirlik sağlayan Dell marka network ekipmanları kullanmaktayız. Altyapımızda barınan herhangi bir sunucuya gelebilecek atakları önleyebilmek, güvenliğimizi arttırmak için Citrix NetScaler donanımımız altyapımızda aktif bir şekilde çalışmaktadır. Günümüz internet bağlantılarının gereklilikleri ile sunucularımızın hepsi 1 Gbit portlar ile internete çıkmaktadır.

Alastyr internet port kapasitesi anlık 20Gbit / saniye'dir.

Yazılım Altyapısı

Alastyr, Linux tabanlı sunucularında CentOS 7, LiteSpeed Web Server + LSCACHE (6 kata daha iyi performans) ve dünyada en çok tercih edilen cPanel/WHM Kontrol Paneli; Windows tabanlı sunucularında ise Windows 2012 Server işletim sistemi ve Plesk Onyx kontrol panelini tercih etmektedir. İstisna olarak SEO Hosting sunucularımızda müşterilerimizin istedikleri web sitelerine istedikleri IP adreslerini atamalarına olanak sağlayan IP Pool özelliğinden dolayı Plesk kontrol paneli kullanmaktayız.

Alastyr, aldığınız hizmetten performans almanızı sağlamak adına tüm servislerini güncel tutmakla birlikte sektördeki yenilikleri kısa sürede servislerine entegre etmektedir.

Çözüm Odaklı 7/24 Destek

Satış öncesi ve sonrası, tüm hizmetleriniz için teknik ekibimize 7 gün 24 saat ulaşarak, her konuda yardım alabilirsiniz.

Haber Bülteni Aboneliği

Yeni ürünler, güncel kampanyalar ve Alastyr hakkında tüm gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun.