1$ = ₺8.66
3 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Web Sitesi Dosya Aktarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Dosyalarımı Web Siteme Nasıl Aktarabilirim? Alastyr‘dan bir hosting hizmeti satın aldığınızda Yeni Hosting Hesabı Bilgileri başlıklı e-postada yer alan FTP bilgileriniz ile FTP’ye bağlanıp, site dosyalarınızı yükleyebilirsiniz.

Bu eğitselimizde FTP’ye nasıl bağlanılır” ve “FTP’ye nasıl dosya yüklenir?” sorularına yanıt bulmanız için hazırladık.

FTP’ye Bağlanın

Bir FTP programı olan Filezilla’yı açtıktan sonra üst kısımda bulunan Sunucu metin alanına sitenin IP adresi veya sitenin FTP adresini, Kullanıcı Adı metinine FTP kullanıcı adını ve Parola FTP kullanıcı şifrenizi yazıp Hızlı Bağlan butonuna tıklayarak bağlanın.

FTp ile Dosya Aktarma

Dosyalarımı Web Siteme Nasıl Aktarabilirim? Örnek bir dosya yükleyin

FTP’ye bağlanma işlemi başarılı olduğunda, test amaçlı bir örnek dosya yükleyelim. Görselde 1 numaralı panel dosyayı sunucu üzerinde nereye yüklemek istediğinizi belirlediğiniz paneldir. 2 numaralı panel bilgisayarınızda dosyayı hangi dizinden yükleyeceğinizi seçeceğiniz paneldir. 3 numaralı panel yüklemek istediğiniz dosyayı dizin içerisinden seçeceğiniz paneldir. Gideceği konumu da ayarladıktan sonra dosyanın üzerine mouse ile sağ tıklayıp sekmeden Karşıya Yükle bağlantısına tıklayın.

cPanel altyapısı ile satın aldığınız hostinglerde dosyalarınızı public_html dizinine, Plesk altyapısı ile satın aldığınız hostinglerde httpdocs dizinine yüklemeniz gerekir.

FileZilla FTP Programı