Kurumsal Hosting Nedir? İşletmeler İçin Faydaları Nelerdir?

Hosting Nedir?

İnternetin hızlı bir şekilde değişmesi, web alanında yapılan çalışmalarında değişmesine ve gelişmesine sebep olmuştur. İnternet kullanımı esnasında kişilerin yaşadığı erişim sorunlarını azaltmak ve daha iyi bir hizmet sunabilmek amacı ile çeşitli firmalar, yenilikçi çözümler geliştirmiştir. Bu hizmetlerin başında barındırma hizmeti olarak da isimlendirilen web hosting hizmeti gelmektedir.

hosting-nedir

Kullanıcıların, internet üzerinde çeşitli sitelere giriş ve çıkışını kolaylaştırmak, güvenli hale getirmek amacı ile üretilen çözümler, çeşitli kişisel ve kurumsal site sahipleri tarafından ilgi görmüştür. Günümüzde ise her saniye gerçekleşen yoğun veri akışına ayak uydurabilmek ve internet üzerinde var olabilmek amacı ile bu hizmetlerden faydalanmak zorunlu hale gelmiştir.

Veri kullanımını ve yönetimini geliştiren bu hosting sistemi, web sayfalarının temelini oluşturmaktadır. Web sitelerinin yoğun kullanıcı trafiğini kaldırmasını sağlayan, sağlam bir zemin görevi gören web hosting hizmetleri çeşitli şekillerde kullanıcılara sunulabilir. Veri akışı ve kullanıcı hareketlerini yönetebilen sunucu hizmetleri, web sayfalarına eşi benzeri bulunmayan avantajlar sağlar.

hosting
web-hosting-satin-almak

Web hosting hizmetleri kişisel veya firma sitesi fark etmeden, web sitenizin kaliteli bir şekilde işlemesini sağlar. Hosting satın alma işlemi yaptığınızda, web siteniz tüm internet dünyası ile paylaşılabilen bir hale gelir. İhtiyaçlarınızı belirleyerek, onlarca farklı hosting firması ve sunucu paketleri içerisinden, size uygun olanı seçebilir, web sitenizdeki veri akışını rahatlıkla yönetebilirsiniz.

Hosting hizmeti basit bir şekilde, web sitenizde yayınlamak istediğiniz tüm verilerinizin başka bir sunucu bilgisayar içerisinde barındırılması ve dünya çapındaki kullanıcılara aynı anda erişim olanağı sunulması olarak tanımlanabilir. Hosting firmalarının sahip oldukları fiziksel sunucuları, herhangi bir maliyet yapmadan kullanabilir, yüzlerce kullanıcıya aynı anda yüksek performanslı bir hizmet verebilirsiniz.

hosting kampanya
en-iyi-hosting-firmasi

Hosting Özellikleri Nelerdir?

Sayfa açılma hızını artıran ve dosyalarınız ile verilerinizi saklayan bu hizmet sayesinde, kalite puanınızı artırabilir ve daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz. Barındırma hizmetinin yapıldığı sunucular aracılığı ile size hizmet sunan hosting firmaları, verilerinizi yedeklemenizi sağlar. Böylelikle herhangi bir sorun oluştuğu durumlarda dahi verileriniz güvenle saklanır ve web sayfanıza zarar gelmez.

hosting-ozellikleri-nelerdir

Hosting hizmeti, kişisel veya kurumsal kimlik fark etmeksizin tüm web sayfalarına kesintisiz bir hizmet garantisi verir. Burada hosting alma işlemi yapmadan önce birkaç noktaya dikkat edilmelidir. Bu hizmetin alındığı firma güçlü donanımsal ve yazılımsal bir yapıya sahip olmalı, kullanıcılarına 7 gün 24 saat destek vermeli ve yüksek hızlı sunuculara sahip olmalıdır.

Bu kriterlere uyan bir firma ile çalışmanız daha kaliteli bir hizmet vermenize yardımcı olur.  Web sitenizi, kontrol paneli vasıtasıyla web sunucularına yükleyen firma, kesintisiz bir şekilde tüm dünya ile iletişime geçmenizi sağlar. Kendi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız ve bu ihtiyaçları karşılayabilecek olan hosting paketlerini seçmeniz, doğru bir hizmet alabilmeniz için önemlidir.

Kurumsal Hosting Nedir?

Teknolojinin küresel çapta gelişmesi ile birlikte internet hizmet sağlayıcılarının da teknik altyapıları oldukça gelişmiştir. İnternet ortamında birçok işlem kolaylıkla yapılabilir. Bu gelişmişlik ise yanında bilgi alışverişini getirir. Doğru bilginin alışverişinin kritik olması ve çok fazla sitenin kullanıcılara sunulması, bu alandaki yeniliklere kurumsal firmaların kayıtsız kalamamasını sağlamıştır.

kurumsal-web-hosting

Standart hosting paketlerinin sunduğu özelliklerden daha kapsamlı ve detaylı özellikler sunan kurumsal web hosting, kurumsal firmaların ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde gidermek için tasarlanır. Kurumsal hosting hizmeti en temelde,  şirketinizin prestijli duruşunu ve kurumsal kimliğini, kesintisiz ve hızlı bir şekilde dünya çapında yansıtmanıza yardımcı olan sunucu hizmetleri olarak tanımlanabilir. 

Firmanız için satın aldığınız kurumsal hosting paketleri, size değer katar ve hedef kitlenize daha iyi şekilde yansıtır. Ziyaretçileriniz sizin kullandığınız paketi bilmez fakat sayfa açılma hızınızı olumlu şekilde etkileyen bu hizmet, ziyaretçilerinizin daha rahat bir şekilde web siteniz içerisinde dolaşmasını sağlar. Kullanıcıların her komutuna hızlı bir şekilde cevap veren web sayfanız ise kurumsal kimliğinizi daha ön plana çıkarır.

kurumsal-hosting

Kurumsal hosting işlemleri, size kolay kullanılabilen bir cPanel ile beraber VPS araçlarını da sağlar. Web sitenizin gücünü ve kullanım performansını artıran bu işletme hosting hizmeti, geniş bir bant aralığında hizmet sunar. Böylelikle aynı anda yüzlerce insana web siteniz yavaşlamadan hizmet verebilirsiniz. Dahili RAM özelliği de yoğun trafiği ve veri akışını kolayca karşılamanıza, kesintisiz hizmet vermenize olanak tanır.

Kurumsal Hosting Özellikleri Nelerdir?

Kurumsal hosting paketleri, özellikle günümüzde sayısı artan KOBİ’ler için oluşturulmuş, yüksek mail kaynakları sağlayan sunucu hizmetleridir. Kurumsal web sitenizi barındırmanızı ve yüksek performanslı bir şekilde insanlara sunmanızı sağlar. Bu işlemlerinin yanında ise, işletmeler için maddi değeri yüksek olan e-posta hizmetleri Alastyr tarafından özel olarak sunulmaktadır.

kurumsal-hosting-ozellikleri

Sizlere sunulan profesyonel hosting paketleri içerisinden işletmenizin ihtiyacı olan doğru paketi seçmeniz gerekir. Seçtiğiniz paketin özelliklerine göre 2 GB, 4 GB, 10 GB veya sınırsız bir web alanına sahip olabilirsiniz. Kurumsal firmalar bu paketleri seçmeden önce ihtiyaçlarını ve gelecekte oluşabilecek olan ekstra ihtiyacı iyi hesaplamalı, gerekirse destek ekibi ile iletişime geçmelidir.

Kurumsal hosting hizmetleri, kullanıcılarına farklı özellikler sunabilir. İşletmenizin duyduğu ihtiyaçlara göre seçtiğiniz paketler ile birden çok web sitesini aynı anda barındırabilirsiniz. Ana siteleriniz dışında ise subdomain sayısı ise paketlere göre farklılık gösterir. Sınırsız şekilde destek alabildiğiniz firma hosting hizmetlerinde, daha üst seviye paketler almanız aldığınız hizmetin kapasitesini de artırır.

kurumsal-hosting-fiyatlari

Web sitenizde görsel ve video gibi sayfa açılma hızını oldukça fazla etkileyen içerikleri rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Kurumsal hosting hizmeti içerisinde, Alastyr firması yüksek hızlı SSD diskler ile web sitenizi barındırır. Bu diskler sayesinde veriler çok hızlı bir şekilde işlenir ve kurumsal web siteniz müşteri kullanımlarında hızlanır. E-ticaret firmaları için kritik önem ifade eden bu özellik, güçlü altyapı ile sağlanır.

Anında kurumsal hosting aktivasyonu sağlayan Alastyr kurumsal hosting özellikleri, cPanel veya Plesk kontrol panelleri ile yönetilebilir. Yüksek performanslı sunucuların yanında sunduğu ücretsiz yedekleme özelliği verilerinizin güvende kalmasını sağlar. Türkçe dil desteği bulunan profesyonel hosting hizmetinin, Antispam ve Antivirüs korumaları da bulunur. Yüksek müşteri memnuniyetini sağlayan hizmet %99,9 uptime oranına sahiptir.

Kurumsal Hosting Fiyatları Ne Kadar?

Kurumsal hosting fiyatları, web siteniz için almış olduğunuz pakete göre değişir. Geniş kapsamlı profesyonel paketlerin hosting ücreti, standart paketlere göre daha yüksek seviyelerde olacaktır. Hosting fiyatları verilen hizmet miktarına, subdomain sayısına, depolama alanınıza ve CPU limitinize göre değişiklik gösterir. Kurumsal hosting hizmeti çerçevesinde barındırabileceğiniz web sitesi sayısı arttıkça paket fiyatınızda yükselir.

kurumsal-hosting-almak

İşletmeler İçin Öne Çıkan Faydası Nedir?

Kurumsal hosting hizmetlerinde Alastyr firması, geniş e-posta kotası sağlar. Bu kotanın geniş olması ise size işlemleriniz sırasında kolaylık sağlar. Kurumsal ihtiyaçlarınıza özel barındırma ve e-posta çözümleri için, Alastyr kurumsal hosting hizmetlerinden faydalanabilir, güvenli hizmetin tadını çıkarabilirsiniz. Antispam ve  antivirüs filtreleme özelliği ile e-posta yedekleme özellikleri işletmenize avantaj sağlar.

kurumsal-web-hosting

Tüm paketleri içerisinde limitsiz aylık trafik ve yüksek e-posta kotası bulunduran Alastyr, kurumsal hosting hizmeti konusunda size her an destek olur. Ücretsiz ite taşıma ve ücretsiz SSL sertifikası ise bu hizmeti kullanırken şirketinize yarar sağlar. Güvenli Cloud sunucular ile verileriniz ve web siteniz her zaman güvende kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mail Marketing Nedir? Etkili Mailing Taktikleri Nelerdir?

Net Framework Nedir? Microsoft Net Framework Özellikleri