1$ = ₺15.97
2 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

cPanel'de Otomatik SSL Sertifika Kurulumu Nasıl Yapılır?

Diğer makalelerimizde anlattığımız SSL Sertifikası kurulumlarından farklı olarak artık daha kolay bir şekilde sertifika kurulumunu gerçekleştirebileceksiniz.

Alastyr müşteri panelinize giriş yaparak, SSL Sertifikanızı oluşturabilirsiniz. Hizmetlerim menüsü altında bulunan SSL Sertifikalarım bağlantısına tıklayın ve satın almış olduğunuz sertifikaları görüntüleyin. Kurulumunu gerçekleştireceğiniz SSL Sertifikasına tıklayarak ürün yönetim sayfasına giriş yapın. Ardından Token bölümünün yanında bulunan kod parçacığını kopyalayın.

SSL Sertifikası Kurulumu

Ardından cPanel’e giriş yaparak GÜVENLİK bölümü altında bulunan AutoInstall SSLbağlantısına tıklayarak giriş yapın. Kopyaladığınız Token kodu text alanına yapıştırarak sonrasında Verify Token butonuna tıklayın.

cpanel ssl kurulumu

Bir sonraki aşamada Domain/webspace bölümüne tıklayarak SSL Sertifikasının kurulacağı web sitesini seçin. Sayfanın alt bölümünde bulunan CSR Details ve Admin Contact bölümlerini doldurun, Tech Contact bölümü Admin Contact bölümündeki bilgilerin aynısını alacaktır. Tüm alanları doldurduktan sonra Submit butonuna tıklayıp 5-10 dakika içerisinde sertifikanızın kurulmasını beklemelisiniz.

cpanel ssl kurssl nasıl kurulur

Kurulumda her aşama hemen hemen 2 dakika kadar sürmektedir. Kurulum otomatik olarak gerçekleştiğinden dolayı yapmanız gereken tek şey önceki adımları gerçekleştirdikten sonra beklemektir.

ssl kurulum adımları

Otomatik olarak kurulum işlemi tamamlanınca Congratulations!uyarısı ile karşılaşacaksınız ve Test linkine ulaşabileceksiniz. Böylece SSL Sertifika kurulumu artık otomatik şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

ssl kur