1$ = ₺15.97
2 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

MaestroPanel'de Alan Adı Planı Nasıl Oluşturulur?

Bu eğitselde, “MaestroPanel’de domain planı nasıl oluşturulur?” sorusuna yanıt arayabilirsiniz.

Mevcut MaestroPanel bilgileriniz, siparişten sonra e-posta adresinize gönderilen Yeni Bayi Hosting Hesabı Bilgileri başlıklı e-posta içerisinde yer almaktadır.

MaestroPanel’e giriş yapınız

alanadiniz.com:9715 adresinden MaestroPanel’e giriş yapınız. Şifrenizi hatırlamıyorsanız müşteri panelinizden size son gönderilen e-postaları kontrol edebilirsiniz. Desteğe ihtiyacınız olursa lütfen bizimle iletişim kurun.

maestro-bayi-login

Domains bağlantısına tıklayınız

Giriş işleminden sonra karşılaştığınız ekranda siyah üst menüden Domains bağlantısına tıklayınız.

domain-plani-nasil-olusturulur-001

Domain Plans butonuna tıklayınız.

domain-plani-nasil-olusturulur-002

New Domain Plan bağlantısına tıklayınız.

domain-plani-nasil-olusturulur-003

Bilgileri giriniz

Paketinizi tanımlayan New Domain Plan bölümündeki metin alanlarını doldurun. Plan Name, Plan Description ve Alias Name metin alanlarına paketinizi ifade eden isim belirleyiniz. Expiration menüsünde bu paketi kullanan hesapların ne kadar süre aktif kalacağını belirtir. Kapanmasını istemiyorsanız daha büyük bir rakam belirleyebilirsiniz.

domain-plani-nasil-olusturulur-004

Limitleri belirleyin

Trafik, disk alanı, CPU kullanımı ve benzeri limitlendirmeler IIS seçeneğini işaretlediğinizde karşınıza gelmektedir. Microsoft DNS seçeneğini işaretlediğinizde bir hosting hizmeti için ne kadar DNS kaydı ekleyebileceğinizi ve DNS’lerin günlük cevap sayısını belirleyebiliyorsunuz. Microsoft FTP seçeneğini işaretlediğinizde FTP için trafik ve disk alanı limitlendirmeleri, FTP hesap sayısını belirleyebiliyorsunuz. MailEnable seçeneğini işaretlerdiğinizde mail ile ilgili limitlendirmeler karşınıza gelmektedir. MySQL ve SQL Server 2012 veritabanı limitlendirmelerinizdir.  PhpMyAdmin’i aktif etmek için de işaretlemeniz gerekmektedir.

Tüm limitlendirme ayarlarını yaptığınızdan emin olun. Özellikle IIS, MySQL, SQL Server 2012 ayarlarınıza dikkat ediniz.
domain-plani-nasil-olusturulur-005

Daha sonra Save butonuna tıklayarak ayarlarınızı kaydedin. Artık, yeni alan adlarınızda bu domain planınızı kullanabilirsiniz.