1$ = ₺8.66
11 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

E-Posta Hesabı Yönlendirme (Yandex)

E-Posta Hesabı Yönlendirme (Yandex) Bu yazıda, Alastyr web hosting hizmetiniz üzerindeki e-posta hesabınızı bir Yandex hesabına yönlendirmeyi (içe aktarma yöntemiyle) resimli olarak anlattık. Yönergeleri izleyerek e-posta hesabınızı kolayca yönlendirebilirsiniz.

Bu işlemler teknik bilgi gerektirmeyen işlemlerdir. Dolayısıyla e-posta hesabını, şifresini biliyor olmanız ve sunucu adını temin etmeniz yeterlidir.

Yandex hesabınıza giriş yapın

Ardından sağ üst kısımda bulunan ayarlar simgesine tıklayın.

yandex mail yönlendirme

E-Posta Hesabı Yönlendirme (Yandex)

Yapılandırma ayarlarınızı tanımlayın


Açılan sayfa içerisinde, “Farklı serviste e-posta hesabı” kısmında email adresiniz ve şifrenizi metin kutularına girdikten sonra Posta sunucunuzun parametreleri kısmı açılacaktır.  Protokol olarak POP seçilecektir. Kullanıcı adı  metin kutusuna email adresi, Sunucu kısmına mail sunucusu yazılacaktır (genellikle mail.siteadresiniz.com formatındadır). Port 110 olarak belirlenip, SSL şifreleme protokolünü kullan seçeneğinin işaretlemesi kaldırılacaktır.

 

yandex eposta yönlendirme

Tüm bu işlemler tamamladıktan sonra Yandex periyodik olarak e-posta hesabınıza gelen yeni e-postaları POP3 protokolüyle çekecektir. E-Posta hesabınızı bu şekilde yönlendirmeniz hem daha güvenlidir, hem de saatlik e-posta gönderim kotanızı kullanmadan yönlendirme işlemlerini tamamlayarak avantaj sağlamaktadır.