1$ = ₺9.25
1 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

E-Posta Hesabına Nasıl Giriş Yapılır?

Bu eğitselde, "cPanel'de e-posta hesabına nasıl giriş yapılır?" sorusuna yanıt bulabilirsiniz. 

Webmail arayüzünde giriş bilgileriniz, cPanel üzerinden oluşturmuş olduğunuz email hesabı bilgileridir. Şifrenizi unuttuysanız "E-posta hesabı şifresi nasıl değiştirilir? (cPanel)" başlıklı eğitselimizdeki yönergeleri izleyerek yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Eğer bir e-posta hesabınız yoksa "E-posta hesabı nasıl oluşturulur? (cPanel)" başlıklı eğitselimizdeki yönergeleri izleyerek yeni bir e-posta hesabı oluşturabilirsiniz.

Webmail arayüzüne giriş yapınız

alanadiniz.com:2095 veya webmail.alanadiniz.com adresinden Webmail arayüzüne giriş yapınız. E-posta adresi ve şifresini yazarak Oturum Açma butonuna tıklayınız.

eposta hesabına nasıl giriş yapılır (1)

Webmail servisini seçiniz

HordeRoundcube ve SquirrelMail webmail servislerinden birini seçiniz. Roundcube kullanmanız önerilir.

webmail giriş

Mail hesabınıza giriş yaptıktan sonra webmail arayüzünde sayfayı aşağı kaydırdığınız da, bir sonraki görselde de görebileceğiniz Giden ve Gelen Posta Sunucu bilgileri yer alacaktır. Bu bilgiler ile mail adresinizi Outlook, Thunderbird gibi programlara ekleyebilirsiniz.

cpanel mail ayarları

Sol menüde yer alan GelenTaslakGidenİstenmeyen ve Çöp bağlantıları ile e-postalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Yenile butonu ile gelen kutunuzu yenileyebilirsiniz. İleti Gönder butonu ile yeni e-posta gönderebilirsiniz.

webmaile giriş