SEO Hosting Nedir? SEO Hosting Özellikleri ve Fiyatları

SEO Hosting Nedir?

SEO Hosting,  Hosting hizmetlerinden tamamen farklı birkaç özellik sunar. Bu hosting çeşidi bünyesinde C-CLASS IP adreslerini barındırmasıdır. C-CLASS IP adresleri tek tip IP tabanlı Hostinglerde birden fazla internet sitesi barındırıyorsanız, siteler arası paylaştığınız linkler değer kazanamaz ancak, SEO Hosting kullanarak geliştirdiğiniz sitelere farklı IP’ler atayabilirsiniz. Verdiğiniz backlinkler bu noktada herhangi bir değer kaybına uğramayacaktır.

IP adresleri beş sınıftan oluşmaktadır: A, B, C, D ve E sınıflarıdır. A sınıfı IP’ler bu beş sınıf arasındaki en kaliteli IP sınıfıdır. Dünyada ve ülkemizde A ve B sınıfı SEO Hosting hizmeti oldukça zor bulunur. İnternet siteniz bir SEO Hosting hizmeti almak istiyorsanız C-CLASS bir IP hizmeti almanız en ideali olacaktır. 

seo hosting ne ise yarar

SEO Hosting sistemi, geliştiricisi olduğunuz internet siteleri haricinde diğer sitelerden backlink alma ihtiyacını ortadan kaldırır. Kendi siteleriniz arasında hiçbir değer kaybı olmaksızın backlinkler alabilirsiniz. Bu özellik, backlinkler için ayırdığınız bütçenin azalmasına çok büyük katkı sağlar. İnternet sektöründe sadece SEO danışmanları tarafından yapılabilmektedir. Eğer SEO Hosting paketi almak istiyorsanız bir SEO danışmanıyla iletişime geçmelisiniz.

SEO Hosting paketleri, internet siteleri arasındaki rekabette bir adım öne çıkmanızı sağlamaktadır. Tek IP adresi üzerinden değil birkaç IP adresi üzerinden backlinkler paylaşabilmenizi sağlamaktadır. Olası güvenlik sorunlarının önlenmesi için sitenizin güvenlik duvarıyla beraber çalışmaktadır. Yeni kurulan internet sitelerinin piyasada kendine yer bulabilmesine, kalıcı olmasına olanak sağlar. SEO site dışı uyumluluğunuzu artırır.

SEO Nedir?

SEO, İngilizce Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe olarak ifade edilişi ise arama motoru optimizasyonu olmaktadır.  SEO hazırlanan içeriklerin arama motorları tarafında daha sık önerilen sayfalarında gösterilmesini sağlayan bir içerik hazırlama metodudur. İnternet sitenizin arama motorlarında daha fazla görüntülenmesini sağlamak için SEO uyumlu içerikler yayınlayabilirsiniz. Uyumlu içeriklerinizi yayınladıktan sonra ziyaretçi sayınızda artış meydana gelecektir.

seo nedir

SEO, site içi ve site dışı tekniklerin senteziyle oluşmaktadır. İnternet sitenizin SEO uyumlu olmasını istiyorsanız uygulamanız gereken site içi ve site dışı SEO teknikleri bulunmaktadır. Site içi teknikler yazılarınızda bulunan anahtar kelimeler, içerikleriniz, içeriklerinizin özgünlüğü ve içeriklerinizin görsel medyalarla desteklenmesi ve sayfa düzeninizi kapsar. Site içi SEO uyumu için atılan ilk adımdır.

İçeriğinizin tam anlamıyla SEO uyumlu olabilmesi için site içi uyumunu site dışı uyumuyla sentezlemeniz gerekir. Site dışı uyumu,  reklamlar, backlinkler, sosyal medya bağlantılarını kapsar. Site içi içeriğinizin daha fazla insan ulaşması için attığınız bilinçli,  tekniğe uygun adımlar içeriğinizin SEO uyumunu artırır. Bu iki tekniğin sentezlenerek içeriklerinize entegre edilmesi, site içeriğinizin arama motorlarında sık görülmesini sağlar.

Hosting Nedir?

Hosting, bireylere ve kurumlara ait internet sayfalarının hiçbir kesinti olmaksızın internet üzerinden yayınlanmasını sağlayan, donanımsal, yazılımsal internet sunucularının senteziyle oluşmuş internet sitesi yayınlama hizmetidir. Hazırladığınız internet sayfalarının kontrol panelleri kullanılarak belirlenen dosya, transfer yazılımlarıyla teknik açıdan gelişmiş internet sunucularına yüklenir. Domain taramaları yapılır, son olarak yayına hazır hale getirilir. Hosting’in diğer adı ise barındırma hizmetidir.

hosting nedir

İnternet sitenizin 7/24 her an, her bölgeden ulaşılabilir olmasını istiyorsanız hosting hizmeti edinmeniz gerekmektedir. Web Hosting hizmeti internet sitenizin, internet sunucuları tarafından sürekli ulaşılabilir olmasını sağlamaktadır. Hosting hizmeti internet sitenizin kesintisiz bir şekilde yayında olmasını sağlamaktadır. Bu hizmet sayesinde yayınlanan içerikleriniz kullanıcılarınıza aktif olarak ulaşmaktadır. Sürekli yayınlanan; görüntülenme alan internet web sayfanız arama motorlarında daha sık görüntülenir.

hosting

Hosting hizmeti, sitenizin kullanıcı ekranlarında daha hızlı görüntülenmesini sağlar. Bu özelliğin sağlanması içeriğinizin SEO uyumlu olması için atmanız gereken bir adımdır. İnternet sayfanıza yapılabilecek güvenlik saldırılarının ve içerik kayıplarının önüne geçebilmek için; sitenize güvenlik duvarı hizmeti sağlar. İçeriklerinizde bulunan verilerin kayıplarını en aza indirmek, önlemek amacıyla internet sunucularının en kalifiye datacenter üzerinden hizmet vermektedir.

SEO Hosting Özellikleri Nedir?

SEO Hosting hizmeti sayesinde internet sitenizin içerikleri arama motorlarında daha fazla SEO dostu bulunur. SEO Hosting internet sitenizin arama motorlarında daha çok önerilmesini sağlar. Arama motorları IP adreslerindeki her siteden haberdardır; kullandığınız sunucuda yasadışı içerikli internet sitesi bulunuyorsa SEO uyumunuzun kalitesi düşer. SEO Hosting’in her siteye farklı IP atama özelliğinden dolayı bu problem ortadan kalkmaktadır.

seo hosting özellikleri

SEO’nun en büyük amacı internet sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda gösterilmesini sağlamaktır. İnternet sitenizin daha üst sıralarda gözükmesinin iki temel kuralı vardır. Birincisi anahtar kelime kullanımının doğru olması; ikincisi ise backlinlerdir. SEO Hosting backlinler konusunda devreye girmektedir. SEO Web Hosting yardımıyla birden fazla IP adresi kullandığınız için siteler arası backlinkler ekleyebilirsiniz.

SEO Hosting yardımıyla internet sitenizin kullanıcılar tarafından hangi yoğunlukla kullanıldığı bilgisine kolayca ulaşabilirsiniz. Bu bilgi her ne kadar site dışı uyum bilgisi gibi gözüksede kullanım trafiğinin detaylı analizi sayesinde internet sitenizin kullanıcılarının hangi içeriklerinizde zaman geçirdikleriyle ilgili analiz yapabilirsiniz. Analizinizin sonucu olarak içeriklerinizin kalitesini artırabilir, günceli yakalayabilirsiniz. Sitenizi güncel tutmak site içi uyum için oldukça önemli.

alastyr seo hosting

SEO Hosting hizmeti sayesinde,  internet sitenizin yüklenme hızı artar. İnternet sitenizin kullanıcı ekranına daha hızlı bir şekilde yüklenmesi için bu özellik fazlaca önem arz etmektedir. İnternet sitenizde ve internet bağlantılarınız arasındaki pingin düşük olmasını, yerel IP adreslerini kullanarak sağlar. Kullanıcıların internet sitenize giriş yaptığında sayfanın hızlı bir şekilde açılması SEO site içi uyumluluk faktörlerinden biridir.

SEO Hosting Fiyatları Ne Kadar?

SEO Hosting fiyatları almak istediğiniz Hosting hizmetine göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat üzerinde yalnızca IP sınıfı etkili değildir. IP sayısı almak istediğiniz hizmetini fiyatındaki artış veya azalışı etkileyen en önemli noktadır. IP adresinin lokasyonu, IP adresinin kalitesi ve SEO Hosting danışmanının tecrübesi bu fiyatları etkilemektedir. SEO hosting fiyatları, bu hizmeti veren çeşitli firmalar arasında farklılıklar göstermektedir.

seo hosting fiyatları

SEO Hosting fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. IP adreslerinin sınıflandırılması ve sayısı, barındırabileceğiniz site sayısı, sağlanan diskin büyüklüğü gibi faktörler ile firmalar arası artıp azalmaktadır. Çoğu hosting firması size belirli domain adları sağlamaktadır. Limitsiz trafik ve limitsiz özellik seçenekleri ile sizlere kullanışlı bir servis sağlamayı amaçlamaktadırlar. Birçok firmada SSL belgesi bulunmaktadır.

Alastyr SEO Paketleri ve Özellikleri

Alastyr SEO Hosting paketleri ile sitenizin trafiğini arttırabilirsiniz. Bu paketlerin hepsinde limitsiz trafik, e-posta sayısı gibi seçenekler bulunmaktadır. Limitsiz olan özellikler sayesinde depolama derdi olmadan sitenize istediğiniz içerikleri yükleyebilmektesiniz. Yüksek CPU kullanımı sunan sunucular ise sizlere hızlı bir hizmet sağlamaktadır. Paketlerin fiyatları da buna bağlı olarak değişim göstermektedir. Özellikle büyük şirketler tarafından bu hizmetler fazla tercih edilmektedir.

seo hosting fiyatları

Paketler arasındaki farklar IP adresi barındırma sayısı, subdomain çeşitleri, CPU hızı ve PHP desteği gibi özellikler bulunmaktadır. Özellikle ticari firmalar için oldukça yüksek kotalara sahip servis seçimi ideal olacaktır. Bu firmalar birçok alt başlıklardan oluştuğu için sağlam ve güvenli bir firma seçimi oldukça doğru olacaktır. Teknik desteğe sahip Alastyr  7/24 destek hizmeti ile  müşterilerinin sorunlarına çözüm bulabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Nedir? Web Siteleri için SEO Çalışmaları Neden Önemlidir?

Ücretli ve Ücretsiz SEO Programları | MOZ – DeepCrawl – SEMRush