1$ = ₺15.97
5 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Dizin şifreleme nasıl yapılır? (cPanel)

Dizin şifreleme nasıl yapılır? (cPanel) ; Bu yazıda dizin şifreleme işlemlerinin nasıl yapıldığını resimli olarak anlatacağız.

cPanel’e giriş yapınız

alanadiniz.com:2082 adresinden cPanel kontrol panelinize giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

cpanel dizin şifreleme

Şifre Korumalı Dizinler bağlantısına tıklayın

Files bölümünden  Dizin Gizliliği bağlantısına tıklayın.

Dizin şifreleme nasıl yapılır

Dizini seçin

Şifreleme yapacağınız dizine tıklayın. Public_html seçerseniz sitenizin tüm sayfalarına kimlik doğrulama koymuş olursunuz.

cpanel dizinlere şifre koyma

Şifreleyeceğiniz dizine ad verin

Bu dizine şifre koruması koyun. seçeneğini işaretleyinKorumalı dizin için bir ad girin metin alanını doldurunMetin alanına yazacağınız metni şifrelediğiniz dizini hatırlatan kısa bir açıklama olarak düşünün.

dizinleri nasıl şifrelerim

Kullanıcı oluşturun

Şifrelediğiniz dizini görüntüleyebilecek ve şifrelenen dizin sayfalarında işlem yapabilecek kullanıcıyı belirleyin. Birden fazla kullanıcı tanımlayabilirsiniz. Metin alanlarını doldurun. Yazacağınız kullanıcı adı size özgün olsun. Kullanıcı hesabına vereceğiniz şifreyi de güçlü ve akılda kalıcı kriterlerine uyacak şekilde seçin. Örneğin: x123A746!!

dizin şifre ekleme

Kullanıcı silmek isterseniz

Şifreli dizin için belirlediğiniz kullanıcıyı silmek isterseniz Yetkili Kullanıcılar alanından kullanıcıyı seçip Kullanıcıyı Sil butonuna tıklayın.

dizinlere kullanıcı ekleme

Şifrelemeyi devre dışı bırakmak isterseniz

Eğer belirli bir süreliğine şifrelemeyi kaldırıp daha sonra geri dönmeyi isterseniz şifrelemeyi devre dışı bırakabilirsiniz. Bu dizine şifre koruması koyun seçeneğindeki tik işaretini kaldırın.

cpanel dizin güvenlik ayarları