1$ = ₺7.38
3 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Manuel Site Taşıma

Sitenizi tam yedek alarak hizmet sağlayacığınız tarafından kurdurabileceğiniz gibi kendinizde manuel kurulum olarak adlandırılan çok kolay bir yöntem ile kurabileceksiniz.

FTP yedeği alma,

FTP ana dizininde bulunan dosyaları bilgisayarınıza indirip bu dosyaları yeni hosting hesabınızın ana dizinine yüklemeniz için bir klasöre kopyalamanız olacak. Ana dizin(httpdocs,www,public_html) klasörünüzün adı kullandığınız yönetim panelinize göre farklı olabilir.

manuel1

Veritabanı yedeği alma,

phpMyAdmin’e giriş yapın,

manuel2

Web sitemizin kurulu olduğu veritabanını Dışa Aktar yöntemiyle yedeği bilgisayarımıza indireceğiz. Dışa Aktarma Yöntemi bölümünde “Özel – tüm olası seçenekleri göster” seçeneğini seçerek Sıkıştırma seçeneğini zip olarak seçin ve aşağıdaki Git butonuna tıklayarak yedeği indirin.

manuel3

İkinci aşamayla birlikte eski hosting hizmetimizdeki işlemlerimizi tamamladık. Artık yeni hosting hizmetimizin ana dizinine dosyalarımızı aktararak, veritabanımızı oluşturup veritabanı yedeğimizi içeri aktaracağız.

FTP yedeği yükleme,

Eski hosting hesabımızdaki ana dizinden indirdiğimiz dosyaları yeni hosting hesabımızın ana dizinine yüklüyoruz.

manuel4

Veritabanı yedeği yükleme,

Eski hosting hesabımızda phpMyAdmin’den indirdiğimiz .sql.zip uzantılı veritabanı yedeğimizi yüklememiz gerekiyor. Ancak önce yeni hosting hesabımızda veritabanı oluşturmamız gerekiyor. Veritabanının nasıl oluşturulduğunu öğrenmek için (cPanelMaestroPanel) makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

phpMyAdmin’e giriş yapın, web sitemizin kuracağımız veritabanını seçerek İçe Aktar yöntemiyle veritabanını sunucuya aktaracağız

manuel5

Dosya Seç butonuna tıklayarak .zip uzantılı dosyanızı seçerek aşağıdaki Git butonuna tıklayarak yedeği yükleyin.

manuel6

Veritabanınızda bulunan tablolar sorunsuz bir şekilde içe aktarılırsa, “İçe aktarma başarılı olarak bitti” şeklinde bir bildirim ile karşılaşırsınız.

Kullandığınız scriptin config dosyasında bulunan veritabanı ve veritabanı kullanıcı adını yeni sunucunuzda oluşturulan veritabanı bilgileri ile güncellemeyi unutmayın. Aksi taktirde “Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu” gibi hatalar ile karşılaşırsınız.
alerts