1$ = ₺7.42
4 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

E-Posta Hesabı Yönlendirme (Gmail)

E-Posta Hesabı Yönlendirme (Gmail) ; Bu yazıda, Alastyr web hosting hizmetiniz üzerindeki e-posta hesabınızı bir Gmail hesabına yönlendirmeyi (içe aktarma yöntemiyle) resimli olarak anlattık. Yönergeleri izleyerek e-posta hesabınızı kolayca yönlendirebilirsiniz.

Bu işlemler teknik bilgi gerektirmeyen işlemlerdir. Dolayısıyla e-posta hesabını, şifresini biliyor olmanız ve sunucu adını temin etmeniz yeterlidir.

Gmail hesabınıza giriş yapın

Ardından sağ kısımda bulunan butona tıklayıp, Ayarlar bağlantısına tıklayın.

E-Posta Hesabını Gmaile Yönlendirme - 1

 

Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemleri sekmesine geçiş yapın.

E-Posta Hesabını Gmaile Yönlendirme - 2

Postaları ve kişileri içeri aktar bağlantısına tıklayın.

E-Posta Hesabını Gmaile Yönlendirme - 3

Yapılandırma ayarlarınızı tanımlayın

Adım 1 penceresinde içeri aktarmak (yönlendirmek) istediğiniz email adresini girin ve Devam et butonuna tıklayın.

E-Posta Hesabını Gmaile Yönlendirme - 4

Adım 1 penceresinde ilk metin kutusuna e-posta hesabınızın şifresini, ikinci metin kutusuna e-posta adresiniz, üçüncü metin kutusuna da POP3 sunucusunu girebilirsiniz (genellikle mail.siteadresiniz.com formatındadır).

E-Posta Hesabını Gmaile Yönlendirme - 6

Adım 2 penceresinde içe aktarma seçeneklerini belirleyin. Postaları içeri aktar, Alınan iletilerin bir kopyasını sunucuda bırak ve Alınan tüm postalara şu etiketi ekle seçeneğini işaretleyin.

E-Posta Hesabını Gmaile Yönlendirme - 6

İçe aktarmayı başlat butonuna tıklayın. Ardından aşağıdaki gibi bir pencere açıldığında işlemlerin başarıyla sonuçlandığını doğrulayabilirsiniz.

E-Posta Hesabını Gmaile Yönlendirme - 7

Tüm bu işlemler tamamladıktan sonra Gmail periyodik olarak e-posta hesabınıza gelen yeni e-postaları POP3 protokolüyle çekecektir. E-Posta hesabınızı bu şekilde yönlendirmeniz hem daha güvenlidir, hem de saatlik e-posta gönderim kotanızı kullanmadan yönlendirme işlemlerini tamamlayarak avantaj sağlamaktadır.