1$ = ₺8.66
4 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

E-Posta Hesabı Yönlendirme (Gmail)

E-Posta Hesabı Yönlendirme (Gmail) ; Bu yazıda, Alastyr web hosting hizmetiniz üzerindeki e-posta hesabınızı bir Gmail hesabına yönlendirmeyi (içe aktarma yöntemiyle) resimli olarak anlattık. Yönergeleri izleyerek e-posta hesabınızı kolayca yönlendirebilirsiniz.

Bu işlemler teknik bilgi gerektirmeyen işlemlerdir. Dolayısıyla e-posta hesabını, şifresini biliyor olmanız ve sunucu adını temin etmeniz yeterlidir.

Gmail hesabınıza giriş yapın

Ardından sağ kısımda bulunan butona tıklayıp, Ayarlar bağlantısına tıklayın.

E-Posta Hesabını Gmaile Yönlendirme

Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemleri sekmesine geçiş yapın.

gmail hesap yönlendirme

Postaları ve kişileri içeri aktar bağlantısına tıklayın.

e-posta hesabımı gmail e yönlendir

Yapılandırma ayarlarınızı tanımlayın

Adım 1 penceresinde içeri aktarmak (yönlendirmek) istediğiniz email adresini girin ve Devam et butonuna tıklayın.

E-Posta Hesabını Gmaile Yönlendirme

Adım 1 penceresinde ilk metin kutusuna e-posta hesabınızın şifresini, ikinci metin kutusuna e-posta adresiniz, üçüncü metin kutusuna da POP3 sunucusunu girebilirsiniz (genellikle mail.siteadresiniz.com formatındadır).

gmail pop3 ayarları

Adım 2 penceresinde içe aktarma seçeneklerini belirleyin. Postaları içeri aktar, Alınan iletilerin bir kopyasını sunucuda bırak ve Alınan tüm postalara şu etiketi ekle seçeneğini işaretleyin.

gmail içe aktarma işlemi

İçe aktarmayı başlat butonuna tıklayın. Ardından aşağıdaki gibi bir pencere açıldığında işlemlerin başarıyla sonuçlandığını doğrulayabilirsiniz.

maillerimi gmaile aktar

Tüm bu işlemler tamamladıktan sonra gMail periyodik olarak e-posta hesabınıza gelen yeni e-postaları POP3 protokolüyle çekecektir. E-Posta hesabınızı bu şekilde yönlendirmeniz hem daha güvenlidir, hem de saatlik e-posta gönderim kotanızı kullanmadan yönlendirme işlemlerini tamamlayarak avantaj sağlamaktadır.