1$ = ₺9.25
1 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

E-Posta Hesabı Yönlendirme (Outlook)

Bu yazıda, Alastyr web hosting hizmetiniz üzerindeki e-posta hesabınızı bir Outlook hesabına yönlendirmeyi (içe aktarma yöntemiyle) resimli olarak anlattık. Yönergeleri izleyerek e-posta hesabınızı kolayca yönlendirebilirsiniz.

Bu işlemler teknik bilgi gerektirmeyen işlemlerdir. Dolayısıyla e-posta hesabını, şifresini biliyor olmanız ve sunucu adını temin etmeniz yeterlidir.

Outlook hesabınıza giriş yapın

Ardından sağ üst kısımda soru işaretinin yanında bulunan ayarlar simgesine tıklayın.

Outlook Mail yönlendirme

 Açılan sekmeden Seçenekler bağlantısına tıklayın.

mailleri outlook a yönlendir

Posta sekmesi altında Hesaplar > Bağlı hesaplar bağlantısına tıklayın. Açılan sayfadan Diğer e-posta hesapları bağlantısına tıklayın.

outlook yönlendirme ayarları

Yapılandırma ayarlarınızı tanımlayın

Görünen Ade-posta adresiparola metin kutularını doldurun. Gelişmiş ayarlar kısmında Hesap ayarlarını kendiniz yapılandırın seçeneğini işaretleyin.

outlook eposta yönlendirme

 POP/SMTP seçeneğini işaretleyin ve Tamam butonuna tıklayın.

Outlook smtp ayarları

Hesap bilgileri kısmında Görünen ad, e-posta adresi, kullanıcı adı ve şifre metin kutularını doldurun. İletilerin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneğini işaretleyin.

Outlook Mail yönlendirme

Gelen (POP) sunucusugelen sunucu bağlantı noktası metin kutularını doldurun. Gelen sunucu genellikle mail.siteadresiniz.com formatındadır. Gelen sunucu bağlantı noktası 110 şeklindedir. Kimlik doğrulaması Temel olarak seçilmeli, Şifreleme Yok olarak seçilmelidir. Outlook, ekstra olarak SMTP gönderici görevini de yapılandırdığı için diğer ayarları da konfigüre etmelisiniz.

Giden SMTP sunucusu genellikle mail.siteadresiniz.com formatındadır. Giden sunucu bağlantı noktası 587 şeklindedir.

outlook gelen giden sunucu

Tüm bu işlemler tamamladıktan sonra Outlook periyodik olarak e-posta hesabınıza gelen yeni e-postaları POP3 protokolüyle çekecektir. E-Posta hesabınızı bu şekilde yönlendirmeniz hem daha güvenlidir, hem de saatlik e-posta gönderim kotanızı kullanmadan yönlendirme işlemlerini tamamlayarak avantaj sağlamaktadır.