1$ = ₺15.97
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Plesk Panel'de MySQL Veritabanı Oluşturma

Plesk Panel'de MySQL Veritabanı Oluşturma

Bu yazıda Plesk kontrol paneli üzerinde MySQL Veritabanının nasıl oluşturulduğunu resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir hosting hesabı satın aldığınızda size otomatik olarak bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta adresinde kontrol paneli adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi hosting hesabınıza ait bilgiler bulunuyor.

Plesk’e giriş yapınız

https://alanadiniz.com:8443 adresinden Plesk kontrol panelinize giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

Plesk TR Giriş

Veritabanları sayfasına girin

Plesk Panel’e giriş yaptıktan sonra sayfanın solunda bulunan menüdeki Veritabanları bağlantısına tıklayın ve sayfaya giriş yapın.

Plesk'te MySQL Veritabanı Oluşturma (1)

Veritabanı ekleyin

Giriş  yapmış olduğunuz Veritabanları sayfasında eğer daha önceden oluşturmuşsanız mevcut veritabanlarınızı görüntüleyebileceksiniz. Eğer herhangi oluşturulmuş bir veritabanı bulunmuyorsa sayfada bulunan Veritabanı Ekle butonuna tıklıyoruz.

Plesk'te MySQL Veritabanı Oluşturma (2)

MySQL veritabanı oluşturun

Veritabanı Ekle butonuna tıkladıktan sonra Plesk sizi, veritabanı ve veritabanı kullanıcısını oluşturabileceğiniz bir sayfaya yönlendirecek. MySQL veritabanı oluşturmak için Veritabanı Sunucusu bölümünde bulunan localhost:3306 (MySQL için seçili, v5.6..) seçeneğini işaretlemeli ve daha sonrasında bu veritabanını hangi web siteniz için oluşturuyorsanız İlgili sitebölümünde seçiminizi yapmalısınız. Tüm bunları tamamladıktan sonra veritabanı ve veritabanı kullanıcısının oluşturulması için formları doldurduysanız sayfanın altında bulunan Tamam butonuna tıklayarak MySQL veritabanınızın oluşturulmasını beklemelisiniz.

Plesk'te MySQL Veritabanı Oluşturma (3)

MySQL veritabanınız oluşturuldu

Eğer MySQL veritabanınız başarı ile oluşturulduysa sizi Veritabanları sayfasına geri yönlendirecek ve veritabanlarınızı yönetebileceksiniz.

Plesk'te MySQL Veritabanı Oluşturma (4)