1$ = ₺15.97
1 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Plesk Panel'de Reseller Paketlerde Domain/Hosting Oluşturma

Bu yazıda Windows Bayi Hosting Plesk Panel’de domain/hosting oluşturma işlemlerinin nasıl yapıldığını resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir hosting hesabı satın aldığınızda size otomatik olarak bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta adresinde kontrol paneli adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi web hosting hesabınıza ait bilgiler bulunuyor.

Plesk’e giriş yapınız

https://alanadiniz.com:8443 adresinden Plesk kontrol panelinize giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

Plesk Giris - TR

Mevcut Domainleri Listeleyin

Plesk kontrol panelinize giriş yaptıktan sonra Alan Adları bağlantısına tıklayınız. Karşınıza çıkan pencerede mevcut hostingler ve bazı işlem bağlantıları göreceksiniz.

Plesk Hosting Oluşturma (1)

Yeni Domain Oluşturun

Alan Adı Ekleyin bağlantısına tıklayarak yeni bir domain/hosting oluşturma işlemlerine başlayabilirsiniz.

Plesk Hosting Oluşturma (2)

Domain Bilgilerini Girin

Alan adı metin alanına deneme.com formatında domain adını yazın. http:// ve www eklemeyin. Alan adı metin alanının başındaki seçenek www desteği sağlar. Bu seçeneği işaretleyin. IP Adresi kısmından hizmetinize tanımlı birden fazla IP adresiniz bulunuyorsa ekleyeceğiniz domain için bir IP adresi seçin.

Plesk Hosting Oluşturmaa (3)
Yeni oluşturacağınız domain/hosting hizmetini bir başkası tarafından yönetilecekse ve o kişiye Plesk Panel’den hosting hizmetine erişebilmesi için panel bilgileri vermek istiyorsanız Bu alan adını bir müşteriye atayınseçeneğini işaretlemelisiniz. Açılan bölümde müşterinize ait bilgileri girebileceğiniz ve kullanıcı adı, şifre belirleyebileceğiniz alanlar bulunmaktadır.
Plesk Hosting Oluşturmaa (4)

Kurulumu Tamamlayın

Hosting hizmetiniz başarılı bir şekilde oluşturulduğunda Danışma: deneme.com alan adı başarıyla oluşturuldu. şeklinde bilgilendirme yazısı ile karşılaşırsınız.

Eğer bir sonraki görseldeki gibi Uyarı: Alan adı deneme.com çözümlenemiyor veya başka bir IP adresine çözümleniyor…tarzında bir uyarı yazısı ile karşılırsanız, bunun sebebi alan adınızın nameserverlarının henüz hosting sunucunuza yönelmemiş olmasından kaynaklanmalıdır.

Kurulumunuz başarı ile tamamlandığında ise eklemiş olduğunuz domain/hosting hizmeti Plesk Panelinizdeki Alan Adları bölümünde yer alacaktır. Alan adınızın üzerine tıklayarak ilgili hosting hesabı için Plesk yönetim paneline giriş yapabilirsiniz.

Plesk Hosting Oluşturma (5)