1$ = ₺15.97
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Plesk’te MsSQL Veritabanı Oluşturma

Bu yazıda Plesk’te MsSQL Veritabanı Nasıl Oluşturulur? resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir hosting hesabı satın aldığınızda size otomatik olarak bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta adresinde kontrol paneli adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi web hosting hesabınıza ait bilgiler bulunuyor.

Plesk’e giriş yapınız

https://alanadiniz.com:8443 adresinden Plesk kontrol panelinize giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

Plesk TR Giriş

Veritabanları sayfasına girin

Plesk Panel’e giriş yaptıktan sonra sayfanın solunda bulunan menüdeki Veritabanları bağlantısına tıklayın ve sayfaya giriş yapın.

Plesk'te MsSQL Veritabanı Oluşturma (1)

Veritabanı ekleyin

Giriş  yapmış olduğunuz Veritabanları sayfasında eğer daha önceden oluşturmuşsanız mevcut veritabanlarınızı görüntüleyebileceksiniz. Eğer herhangi oluşturulmuş bir veritabanı bulunmuyorsa sayfada bulunan Veritabanı Ekle butonuna tıklıyoruz.

Plesk'te MsSQL Veritabanı Oluşturma (2)

MsSQL veritabanı oluşturun

Veritabanı Ekle butonuna tıkladıktan sonra Plesk sizi, veritabanı ve veritabanı kullanıcısını oluşturabileceğiniz bir sayfaya yönlendirecek. MsSQL veritabanı oluşturmak için Veritabanı Sunucusu bölümünde bulunan .\MSSQLSERVER2014 (MS SQL için varsayılan, v12.0…) seçeneğini işaretlemeli ve daha sonrasında bu veritabanını hangi web siteniz için oluşturuyorsanız İlgili site bölümünde seçiminizi yapmalısınız. Tüm bunları tamamladıktan sonra veritabanı ve veritabanı kullanıcısının oluşturulması için formları doldurduysanız sayfanın altında bulunan Tamam butonuna tıklayarak MySQL veritabanınızın oluşturulmasını beklemelisiniz.

Plesk'te MsSQL Veritabanı Oluşturma (3)

MsSQL veritabanınız oluşturuldu

Eğer MsSQL veritabanınız başarı ile oluşturulduysa sizi Veritabanları sayfasına geri yönlendirecek ve veritabanlarınızı yönetebileceksiniz.

Plesk'te MsSQL Veritabanı Oluşturma (4)