1$ = ₺8.47
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

cPanel Reseller’da Web Hosting Hesabı Nasıl Düzenlenir?

Bu yazıda Reseller’da hosting hesabı düzenleme işlemlerinin nasıl yapıldığını resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir reseller hosting hesabı satın aldığınızda size otomatik olarak bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta adresinde kontrol paneli adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi hosting hesabınıza ait bilgiler bulunuyor.

cPanel’e giriş yapınız

alanadiniz.com:2086 adresinden cPanel reseller kontrol panelinize giriş yapınız. Şifrenizi hatırlamıyorsanız müşteri panelinizden size son gönderilen e-postaları kontrol edebilirsiniz. Desteğe ihtiyacınız olursa lütfen bizimle iletişim kurun.

whm panel

Örnek bir hesap düzenleyelim

WHM panelde Account Functions sekmesinden Modify An Account bağlantısına tıklayın. Açılan sayfada düzenleme yapmak istediğiniz domain hesabını seçin.

whm panel host

Hesabı düzenlemek için Modify butonuna tıklayın.

Hesap bilgilerini düzenleyin

Basic Information bölümünde Primary Domain metin alanına, hosting hesabının kullanılacağı domaini protokol ve önek girmeden “denemehesap.com” gibi düzenleyebilirsiniz. Username metin alanına cpanel kullanıcı adı, contact e-mailmetin alanına iletişim adresini girerek bu bilgileri güncel bilgiler ile değiştirebilirsiniz.

Limitleri düzenleyin

Resource Limits alanında, hosting hesabının limitlerini düzenleyebilirsiniz. Paket, trafik, disk alanı, e-mail ve ftp hesap limilerini sayısal olarak düzenleyebilirsiniz.

Tüm ayarları yaptıktan sonra kaydetmek için save butonuna tıklayın.

Ekrana yeşil bilgi kutusu içerisinde Success mesajını görüyorsanız yaptığınız değişiklikler kayıt edilmiştir.