1$ = ₺8.66
1 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Reseller’da hosting hesabı şifresi nasıl değiştirilir? (cPanel)

Bu yazıda Reseller’da hosting hesabı şifresi değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir hosting hesabı satın aldığınızda size otomatik olarak bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta adresinde kontrol paneli adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi hosting hesabınıza ait bilgiler bulunuyor.

cPanel’e giriş yapınız

alanadiniz.com:2086 adresinden WHM kontrol panelinize giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

WHM Giriş

Şifreyi düzenleyin

WHM Panel’de hosting hesabının cpanel şifresini değiştirme işlemlerini gerçekleştirmek için Account Functionssekmesinden Password  Modification bağlantısına tıklayın.

Karşınıza gelen sayfada hosting hesaplarınızın listesi ile karşılaşacaksınız. Buradan hangi hosting hesabınıza ait şifreyi değiştirmek istiyorsanız seçmelisiniz.

Hosting Hesabı Şifre Değiştirme

New Password bölümüne yeni şifrenizi yazabilir ya da Generate butonuna tıklayarak otomatik şifre oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Confirm Password bölümüne yeni şifrenizi yeniden yazarak Change Password butonuna tıklayarak değişikliği tamamlayabilirsiniz.

Hosting Hesabı Şifre Değiştirme (2)

Şifreniz değiştirildikten sonra sistem tarafından bilgi içeren bir yazı ile karşılaşacaksınız ve bundan sonra şifresini değiştirdiğiniz hosting hizmetinize yeni şifre ile erişebilirsiniz.

Hosting Hesabı Şifre Değiştirme (3)