1$ = ₺8.66
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

WordPress Eklenti Yükleme Nasıl Yapılır?

WordPress eklenti kurulumu işlemi ile web sitenize ücretsiz eklentiler kurabilir, sitenizi özelleştirebilirsiniz. WordPress eklentileri, sitenizi performans, güvenlik, tasarım, sosyal medya, reklam yönetimi gibi pek çok özellikleri sitenize eklemenizi sağlar. WP plugin kurulum adımlarını sizler için derledik.

Wordpress eklenti kütüphanesinden eklenti yükleme.

Wordpress admin panele giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan Eklentiler > Yeni Ekle alanına tıklayın. Karşınıza gelen kütüphaneden aradığınız eklentiyi bulup "Hemen Yükle" butonuna basıp yüklenmesini bekleyiniz. Yükleme tamamlandıktan sonra tekrar "Eklentiler" kısmına tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada yüklü eklentileri göreceksiniz. Buradan ilgili eklentiyi "Etkinleştir" diyerek aktif edebilirsiniz.

WordPress Eklenti Yükleme

Wordpress Zip uzantılı eklenti yükleme.

Wordpress admin panele giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan Eklentiler > Yeni Ekle > karşınıza gelen sayfada Eklenti yükle kısmına tıklayınız. Açılan menüden "Dosya seç" kısmına tıklayıp yüklemek istediğiniz .zip uzantılı eklenti dosyasını seçiyoruz. Daha sonra "Hemen Yükle" butonuna basarak işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.  İşlem tamamlandıktan sonra tekrar "Eklentiler" kısmına tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada yüklü eklentileri göreceksiniz. Buradan ilgili eklentiyi "Etkinleştir" diyerek aktif edebilirsiniz.

WordPress Plugin Yükleme

WordPress web sitenize sosyal medya eklentileri kurmak için blogumuzda yer alan "WordPress İçin En İyi 5 Sosyal Medya Eklentisi" başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.