1$ = ₺15.97
5 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Bireysel Limitsiz Hosting ile Bayi (Reseller) Arasındaki Fark Nedir?

Performans açısından bakılacak olursa Bayi Hosting paketini değerlendirmenizi öneriyoruz. Bireysel Hosting paketleri ve Bayi Hosting paketleri arasındaki farkı maddeler halinde açıklamak isteriz;

Bireysel Hosting Paketleri

  1. Tüm paylaşımlı hosting hizmetlerimizde hesap başına %20 CPU kullanım limiti tanılamaktayız. Bireysel Hosting paketlerinde diğer alan adlarını cPanel üzerinden Addon Domain (Eklenti Etki Alanı) olarak ekleyebiliyorsunuz ve tüm eklediğiniz hesapları tek bir panel üzerinden yönetebiliyorsunuz. Örnek olarak diyelim 5 adet alan adınızı bireysel hosting paketinize eklediniz. Eklediğiniz herhangi bir alan adında yaşanacak optimizasyon sonucu kullanılan yüksek CPU, diğer 4 web sitenizi de etkileyecektir ve tüm eklediğiniz web sitelerinde yavaşlamalar gözlemleyeceksinizdir. Eğer kullandığınız yazılımlarda problem yoksa tabii problem yaşamayacaksınızdır.
  2.  Bireysel ve Reseller Hosting paketlerinde hesap başına toplam 200.000 Inode (Dosya Sayısı) kullanım hakkına sahip olursunuz. Bireysel paketlerde ekleyeceğiniz 5 web sitesi ortak olarak bu Inode değerine sahip olur.
  3. Bireysel ve Bayi Hosting paketlerinde hesap başı toplam saatlik 100 e-posta gönderim limitiniz mevcut.

Bireysel Hosting Paketleri

Bayi Hosting Paketleri

  1. Bayi paketlerinde ekleyeceğiniz diğer alan adları için ayrı ayrı hesaplar oluşturursunuz ve her oluşturacağınız hesap için ayrı cPanel kullanabileceksiniz. Bu da bir web sitesinde (hesapta) yaşanacak problemin diğer web sitelerini (hesapları) etkilemeyeceği anlamına gelmektedir.
  2. Bayi Hosting paketlerinde oluşturacağınız her web sitesi ayrı 200.000 Inode değerine sahip ol Reseller Hosting paketlerinde oluşturacağınız her hesap ayrı ayrı saatlik 100 e-posta gönderim hakkına sahip olur.
  3. Paketleri birbirinden ayıran başlıca özellikler bunlardır. Çok sayıda web sitesi kurup kullanacaksanız Bayi Hosting paketlerini değerlendirmenizi öneririm. Eğer basit yapıda kişisel web sitesi oluşturacak ve kullanacaksanız tabii Bireysel Hosting paketlerimizi de değerlendirebilirsiniz.

Reseller Hosting