1$ = ₺8.47
3 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Plesk’te MSSQL Veritabanına Uzaktan Erişim

Bu yazıda Plesk’te MSSQL Veritabanına Uzaktan Erişim nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir hosting hesabı satın aldığınızda size otomatik olarak bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta adresinde kontrol paneli adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi web hosting hesabınıza ait bilgiler bulunuyor.

Plesk’e giriş yapınız

https://alanadiniz.com:8443 adresinden Plesk kontrol panelinize giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

Plesk TR Giriş

Veritabanı Ayarlarını Düzenleme

Plesk Panel’e giriş yaptıktan sonra sayfanın solunda bulunan menüdeki Veritabanları bağlantısına tıklayın ve sayfaya giriş yapın.

MsSQL'e Uzaktan Baglanmak (11)

Veritabanı Kullanıcısı Düzenleme

Veritabanları sayfasına giriş yaptıysanız daha önceden oluşturmuş olduğunuz MsSQL ve MySQL veritabanlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Bu sayfada MsSQL veritabanınız üzerinde yapacağınız düzenlemede, Kullanıcılar: alastyrii_testuserkullanıcı adınıza tıklayarak veritabanı kullanıcınızı düzenleme yapabileceğiniz sayfaya giriş yapın.
MsSQL'e Uzaktan Baglanmak (2)

 

MsSQL veritabanınıza uzaktan bağlantı sağlayabilmeniz için Uzaktan erişim bölümünde Buradan uzaktan bağlantılara izin verin seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.
MsSQL'e Uzaktan Baglanmak (3)

 

Buradan uzaktan bağlantılara izin verin seçeneğini işaretledikten sonra açılan metin alanına erişim sağlayacak olan IP adres(ler)ini girip ardından Tamam butonuna tıklayarak değişiklikleri kaydedin.
MsSQL'e Uzaktan Baglanmak (4)
 

Tüm işlemleri gerçekleştirdikten sonra destek bileti oluşturarak, gerçekleştirdiğiniz işlemin aktif edilmesini talep ediniz.