1$ = ₺8.66
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Plesk'de Addon Domain Nasıl Oluşturulur?

Bu yazıda Plesk Panelde Addon Domain nasıl oluşturulur resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir hosting hesabı satın aldığınızda size otomatik olarak bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta adresinde kontrol paneli adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi hosting hesabınıza ait bilgiler bulunuyor.

Plesk’e giriş yapınız

https://alanadiniz.com:8443 adresinden Plesk kontrol panelinize giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

Plesk TR Giriş

Addon Domain Ekleyin

Plesk Panel’e giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen Web Siteleri ve Alan Adları sayfasında hosting hizmetinize ait yönetim alanlarını görüntüleyebileceksiniz. Addon domain oluşturmak için üst menüde bulunan Alan Adı Ekleyin butonuna tıklayarak ilk adıma geçiş yapabilirsiniz.

Plesk'te Addon Domain Oluşturma (1)

Addon Domaininizi Oluşturun

Yeni Alan Adı Ekleyin sayfasında Alan adı bölümünü doldurmanız ve ardından addon domainin oluşması için Tamambutonunatıklamanız gerekmektedir. Tamam butonuna tıkladıktan sonra addon domainin oluşması için bir süre bekleyeceksiniz.

Plesk'te Addon Domain Oluşturma (2)

Addon Domaini Yönetin

Addon domain başarı ile oluşturulduğunda Web Siteleri ve Alan Adları sayfasına yönlendirilip, Danışma: addondomain.com alan adı başarıyla oluşturuldu. bilgilendirme mesajı ile karşılaşacaksınız. Eklemiş olduğunuz addon domaininizi bu sayfada görüntüleyebilecek ve yönetebileceksiniz.

Plesk'te Addon Domain Oluşturma (3)