1$ = ₺8.47
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Plesk’te Subdomain Oluşturma

Bu yazıda Plesk kontrol paneli subdomain oluşturma işlemlerinin nasıl yapıldığını resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir hosting hesabı satın aldığınızda size otomatik olarak bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta adresinde kontrol paneli adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi hosting hesabınıza ait bilgiler bulunuyor.

Plesk’e giriş yapınız

https://alanadiniz.com:8443 adresinden Plesk kontrol panelinize giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

Plesk Giris - TR

Alt Alan Adı Ekleyin bağlantısına tıklayın

Web Siteleri ve Alan Adları sayfasında bulunan Alt Alan Adı Ekleyin butonuna tıklayarak subdomain oluşturma sayfasına girin.

Plesk Subdomain oluşturma (1)

Yeni Alan Alan Adı Ekleyin

Giriş yapmış olduğunuz sayfada Alt alan adı metin alanına oluşturacağınız subdomain’i girin ve ardından Tamambutonuna tıklayarak oluşturulmasını bekleyin.

Plesk Subdomain oluşturma (2)

Hosting tipi belirleyin

Subdomain (Alt Alan Adı) oluşturma işleminiz tamamlandığında Web Siteleri ve Alan Adları sayfasına geri yönlendirileceksiniz. Sayfanızı aşağıya doğru kaydırdığınızda oluşturmuş olduğunuz subdomaini görüntüleyebilecek ve yönetim işlemlerini gerçekleştirebileceksiniz.

Plesk Subdomain oluşturma (3)