1$ = ₺15.97
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Plesk’te FTP Hesabı Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu yazıda Plesk’te FTP Hesabı Oluşturma işleminin nasıl yapıldığını resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir hosting hesabı satın aldığınızda size otomatik olarak bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta adresinde kontrol paneli adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi web hosting hesabınıza ait bilgiler bulunuyor.

Plesk’e giriş yapınız

https://alanadiniz.com:8443 adresinden Plesk kontrol panelinize giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

Plesk Giris - TR

Plesk Kontrol Panelinize giriş yaptıktan sonra Web Siteleri ve Alan Adları sayfasında bulunan FTP erişimi bağlantısına tıklayın.

FTP hesabı oluşturma Plesk (1)

FTP Erişimi sayfasında mevcut FTP hesaplarını görüntüleyebilirsiniz. Bu sayfada bulunan FTP Hesabı Ekleyin bağlantısına tıklayın.

FTP hesabı oluşturma Plesk

FTP hesabı adı metin alanına istediğiniz yeni bir FTP kullanıcı ismi yazın. Ana dizin yeni oluşturacağınız ftp kullanıcısının ftp’ye bağlandığında erişeceği dizindir. Yeni şifre ve Şifreyi onayla metin alanlarına güçlü bir parola yazın. Örnek: Abcx123!!Okuma ve Yazma izni seçeneklerini işaretleyin. Tamam butonuna bastığınızda hesabınız oluşturulacaktır.

FTP hesabı oluşturma Plesk

Yeni FTP hesabınız başarı ile oluşturulduğunda bilgilendirme mesajı ile karşılaşacak ve tüm FTP hesaplarınızı görüntüleyebileceksiniz

FTP hesabı oluşturma Plesk (4)