1$ = ₺15.97
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

CentOS'ta LiteSpeed Kurulumu Yapmak

ormal; line-height: 1.5em; font-family: Arial, sans-serif; vertical-align: baseline; color: #222222; background-color: #f9fbfb;">Bu yazıda sunucu üzerine CentOS Web Panel LiteSpeed Kurulumu nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir Cloud Server ya da VPS Server  satın aldığınızda sunucunuzun kurulumu tamamlanmasıyla birlikte size sunucu bilgilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta içerisinde sunucu bilgileriniz bulunuyor. Sizde CentOS Web Panel kurulumunu gerçekleştirdikten ve kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra bu aşamaları takip edebilirsiniz.

CentOS Web Panel LiteSpeed Kurulumu

CentOS Web Panel’e giriş yapın

ormal; line-height: 1.5em; font-family: Arial, sans-serif; vertical-align: baseline; color: #222222; background-color: #f9fbfb;">http://alanadiniz.com:2030 adresinden CentOS Web Panel’e giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da giriş esnasında problem yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun. 

CWP Giris Ekrani-1

Kuruluma başlayın

ormal; line-height: 1.5em; font-family: Arial, sans-serif; vertical-align: baseline; color: #222222; background-color: #f9fbfb;">LiteSpeed Kurulumu (1)CentOS Web Panel’e giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan Apache Settings menüsü altındaki Select Webservers bağlantısına tıklayarak kurulum yapacağınız sayfaya giriş yapın. ormal; line-height: 1.5em; font-family: Arial, sans-serif; vertical-align: baseline; color: #222222; background-color: #f9fbfb;">Karşınıza gelen sayfada kullandığımız web server’ı ve diğer web server seçeneklerini görüntüleyeceksiniz. Buradan LiteSpeed Enterprise (Free for 30days, get license here) web serverını seçip daha sonrasında sayfanın üzerinde bulunan Save & Rebuild Configuration butonuna tıklayarak web serverımızın kurulup aktif edilmesini bekleyeceğiz.

(Free for 30days, get license here) kısmını açıklamak gerekirse, eğer sunucu ip adresiniz üzerine daha önce LiteSpeed Trial lisansı alınmadıysa otomatik olarak 30 günlük lisans tanımlanmış olacaktır. Eğer daha önceden trial lisans alındıysa, lisans alarak aktif edebilirsiniz.
CentOS Web Panel LiteSpeed Kurulumu

ormal; line-height: 1.5em; font-family: Arial, sans-serif; vertical-align: baseline; color: #222222; background-color: #f9fbfb;">Kurulumunuz sorunsuz tamamlandıysa aşağıda bulunan görseldeki gibi bir tablo ile karşılaşacaksınız. Lisansınızın trial sürüm olup olmadığını Serial Numer is TRIAL yazmasından anlayabilirsiniz. Admin User, Admin Password ve Admin Email bölümlerini bilgisayarınıza kaydetmenizi öneririz.

CWP LiteSpeed Kurulumu (33)
CWP LiteSpeed Kurulumu (4)

ormal; line-height: 1.5em; font-family: Arial, sans-serif; vertical-align: baseline; color: #222222; background-color: #f9fbfb;">LiteSpeed arayüzüne http://IPADRESINIZ:7080/ adresinden kullanıcı adı ve şifreniz ile erişim sağlayabilirsiniz.

Apache Web Server’a dönüş

Eğer yeniden Apache Web Server’a geçiş yapmak isterseniz Select Web Servers bölümünden Switch to Apache butonuna tıklayın.
CWP LiteSpeed Kurulumu (5)