1$ = ₺9.48
3 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

CentOS Web Panel SPF ve DKIM Kaydı Oluşturma

Bu yazıda sunucu üzerine CentOS Web Panel SPF ve DKIM Kaydı Oluşturma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir Bulut Sunucu (VDS) ya da Paylaşımlı Sunucu (VPS)  satın aldığınızda sunucunuzun kurulumu tamamlanmasıyla birlikte size sunucu bilgilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta içerisinde sunucu bilgileriniz bulunuyor. Sizde CentOS Web Panel kurulumunu gerçekleştirdikten ve kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra bu aşamaları takip edebilirsiniz.

SPF ve DKIM kayıtları e-posta adresinizin ve içeriğinizin spam olmadığına dair karşı sunucuya bilgi veren kayıt türleridir.

CentOS Web Panel’e giriş yapın

http://alanadiniz.com:2030 adresinden CentOS Web Panel’e giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da giriş esnasında problem yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun. 

CentOS Web Panel SPF ve DKIM Kaydı Oluşturma

MailServer Manager’a girin

CWP SPF ve DKIM Kaydi-1

CentOS Web Panel’e giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan Email menüsü altındaki MailServer Manager bağlantısına tıklayarak sayfaya giriş yapın.

Karşımıza gelen Rebuild Postfix Configuration bölümünden Installs DKIM & SPF, enables DKIM for New Accounts and Domains seçeneğini işaretleyerek Rebuild Mail Server butonuna tıklıyoruz. Ardından gelen Are you sure you want to rebuild Mail Server Configuration ? uyarısına Tamam butonuna tıklayarak devam ediyoruz. İşlemimizin tamamlanması kısa bir zaman alacaktır.

Centos Web Panel SPF ve DKIM Kaydi

İşlemimiz başarı ile tamamlandığında aşağıdaki gibi log satırları ile karşılaşacaksınız.

SPF ve DKIM Kaydi Oluşturma

DKIM Manager’a girin

Şimdi yeniden sol menüde bulunan Email menüsü altındaki DKIM Manager bağlantısına tıklayarak sayfaya giriş yapın. Giriş yaptığınız sayfada Add DKIM & SPF bölümünden DKIM kaydı ve SPF kaydını oluşturacağımız alan adını seçiyoruz. Seçtikten sonra Add DKIM butonuna tıklıyoruz.

CWP SPF ve DKIM Kaydi-4

DKIM Manager sayfasına geri dönüyoruz. Aşağıda örnekte görebileceğiniz gibi alastyr.info alan adımız için SPF ve DKIM kayıtlarımız başarı ile oluşturulmuş, aktif olarak gözükmektedir.

CWP SPF ve DKIM Kaydi-5