1$ = ₺15.97
1 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

CentOS Web Panel Hosting Oluşturma

Bu yazıda sunucu üzerine CentOS Web Panel Hosting Oluşturma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr'dan bir Cloud Server ya da Paylaşımlı Sunucu (VPS)  satın aldığınızda sunucunuzun kurulumu tamamlanmasıyla birlikte size sunucu bilgilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta içerisinde sunucu bilgileriniz bulunuyor. Sizde CentOS Web Panel kurulumunu gerçekleştirdikten ve kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra bu aşamaları takip edebilirsiniz.

CentOS Web Panel Hosting Oluşturma

CentOS Web Panel'e giriş yapın

http://alanadiniz.com:2030 adresinden CentOS Web Panel'e giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da giriş esnasında problem yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

CWP Giris Ekrani

Yeni hesap oluşturma

Centos Web Panel'inize giriş yaptıysanız, sol menüde yer alan User Accounts menüsü altında bulunan New Account bağlantısına tıklayın.

CentOS Web Panel Hosting Oluşturma

Domain / Hosting oluşturma işlemini yapacağımız sayfaya yönlendirildiğimizde ise doldurulması gereken alanlar bulunmaktadır. Gerekli alanları doldurduktan sonra Create butonuna tıklayarak web hosting hesabınızı oluşturabilirsiniz.

centos hosting hesabı oluşturma
centos hosting açma
CWP Hesap Oluşturma (3a)

Eğer hosting hesabınızı oluştururken herhangi bir hata yapmadıysanız karşılaşmanız gereken bilgi mesajı aşağıdaki gibidir.

CWP Hesap Oluşturma (4)

Bilgi mesajının bulunduğu sayfanın aşağısına doğru hesap bilgilerinizin yer aldığı bir metin daha göreceksiniz. Buradaki bilgileri kaydetmenizi öneririz.

CWP Hesap Oluşturma (5)

Artık web hosting hesabımız başarıyla oluşturuldu.

Hosting hesaplarını listeleme

Oluşturduğumuz hosting hesaplarını görüntüleyebilmeniz için sol menüde yer alan User Accounts menüsü altında yer alan List Accountbağlantısına tıklayın.

CWP Hesap Oluşturma (6)

Oluşturmuş olduğunuz web hosting hizmetini askıya alma ya da silme gibi işlemleri bu alandan gerçekleştirebilirsiniz.