1$ = ₺15.97
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

DirectAdmin Hosting Oluşturma

Bu yazıda sunucu üzerine DirectAdmin’de Hosting Hesabı Oluşturma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir Bulut Sunucu (VDS) ya da Paylaşımlı Sunucu (VPS)  satın aldığınızda sunucunuzun kurulumu tamamlanmasıyla birlikte size sunucu bilgilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta içerisinde sunucu bilgileriniz bulunuyor. Sizde DirectAdmin kurulumunu gerçekleştirdikten ve kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra bu aşamaları takip edebilirsiniz.

DirectAdmin’e giriş yapın

http://alanadiniz.com:2222 adresinden DirectAdmin’e giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da giriş esnasında problem yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

DirectAdmin Giriş Ekranı

Access Level’i seçin

DirectAdmin’e giriş yaptıktan sonra sağ menüde bulunan Access Level bölümü altındaki Reseller Level yani bayi hosting seviyesinde hosting hesabını oluşturacağımız sayfaya giriş yapın.

DirectAdmin Hosting Oluşturma-1

Eğer reseller seviyesine geçiş yaptıysanız Account Management bölümünde bulunan Add New User bağlantısına tıklayarak hesap oluşturacağınız sayfaya giriş yapın.

DirectAdmin Hosting Oluşturma-2

Create User aşaması

Username bölümünde hosting hizmetine ait kullanıcı adını belirleyin.

E-Mail bölümünde hosting himzetine ait mail adresinizi belirleyin.

Enter Password ve Re-Enter Password bölümlerine hosting hizmetinize ait parolalarınızı belirleyin.

Domain bölümünde hosting hizmetinize ait alan adınızı yazınız.

Use User Package bölümünde eğer daha önceden oluşturmuş olduğunuz bir web hosting paketiniz varsa seçebilirsiniz ya da Customize bölümünden hosting hizmetinin limitlerini belirleyebilirsiniz.

IP bölümünde eğer sunucunuzda birden çok ip adresi varsa birini seçebilir ya da paylaşımlı ip adresi olacak şekilde bırakabilirsiniz.

Eğer tüm alanları belirttiğimiz şekilde doldurduysanız son adım olarak Submit butonuna tıklayarak DirectAdmin hosting oluşturma işlemini tamamlayabilirsiniz.

DirectAdmin Hosting Oluşturma-3