1$ = ₺8.47
1 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

DirectAdmin Şifre Değiştirme

Bu yazıda sunucu üzerine DirectAdmin Şifre Değiştirme nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir Bulut Sunucu (VDS) ya da Paylaşımlı Sunucu (VPS)  satın aldığınızda sunucunuzun kurulumu tamamlanmasıyla birlikte size sunucu bilgilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta içerisinde sunucu bilgileriniz bulunuyor. Sizde DirectAdmin kurulumunu gerçekleştirdikten ve kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra bu aşamaları takip edebilirsiniz.

DirectAdmin’e giriş yapın

http://alanadiniz.com:2222 adresinden DirectAdmin’e giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da giriş esnasında problem yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

DirectAdmin Giriş Ekranı

Şifreyi değiştirin

DirectAdmin’e giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen sayfada Server Management bölümü altındaki Change Passwords yani admin seviyesinde, bir hosting hesabının ya da admin şifresini değiştirebileceğiniz sayfaya giriş yapın.

DirectAdmin Şifre Değiştirme - 1

Change passwords sayfasına giriş yaptığınızda sizden şifresini değiştirmek istediğiniz hesabınızın kullanıcı adı ve yeni şifrenizin girilmesi istenecektir. Burada şifresini değiştirmek istediğiniz admin kullanıcısı da olabilir ya da oluşturmuş olduğunuz bir hosting hesabınızın şifreside olabilir. Biz örnek olarak “admin” hesabının şifresini değiştiriyoruz ve en son işlemin tamamlanması için Submit butonuna tıklamalısınız.

DirectAdmin Şifre Değiştirme - 2