1$ = ₺8.47
1 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

DirectAdmin Hosting Hesabı Silme

DirectAdmin Hosting Hesabı Nasıl Silinir?

Bu yazıda sunucu üzerine DirectAdmin Hosting Hesabı Silme nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir Cloud Server ya da Paylaşımlı Sunucu (VPS)  satın aldığınızda sunucunuzun kurulumu tamamlanmasıyla birlikte size sunucu bilgilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta içerisinde sunucu bilgileriniz bulunuyor. Sizde DirectAdmin kurulumu gerçekleştirdikten ve kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra bu aşamaları takip edebilirsiniz.

DirectAdmin’e giriş yapın

http://alanadiniz.com:2222 adresinden DirectAdmin’e giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da giriş esnasında problem yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun. 

DirectAdmin Giriş Ekranı

Hosting hesabı silme

DirectAdmin panelde bir hosting hesabını basit şekilde silebilirsiniz. Bu işlemi Admin Level‘de iken yapabileceğiniz gibi Reseller Level seviyesindeyken de gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer sileceğiniz web hosting hesabınızın verileri sizin için önemliyse işlemi gerçekleştirmeden önce mutlaka yedeğinizi alın.

DirectAdmin’e giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen sayfada Server Management bölümü altındaki Show All Users yani oluşturulan tüm hesapları görüntüleyebileceğiniz sayfaya giriş yapın.

DirectAdmin Hesap Silme

Show All Users sayfasına giriş yaptıysanız tüm hesaplarınızı görüntüleyebilirsiniz. Select kısmından silinecek olan hesabınızı işaretleyin ve ardından Delete butonuna tıklayarak hesabınızın silme işlemini tamamlayın.

DirectAdmin Hosting Silme