1$ = ₺8.47
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

DirectAdmin Yönetici Hesabı Oluşturma

Bu yazıda sunucu üzerine DirectAdmin Yönetici Hesabı Oluşturma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir Bulut Sunucu (VDS) ya da Paylaşımlı Sunucu (VPS)  satın aldığınızda sunucunuzun kurulumu tamamlanmasıyla birlikte size sunucu bilgilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta içerisinde sunucu bilgileriniz bulunuyor. Sizde DirectAdmin kurulumunu gerçekleştirdikten ve kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra bu aşamaları takip edebilirsiniz.

DirectAdmin’e giriş yapın

http://alanadiniz.com:2222 adresinden DirectAdmin’e giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da giriş esnasında problem yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

DirectAdmin Giriş Ekranı

Yönetici hesabı oluşturun

DirectAdmin’e giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen sayfada Server Management bölümü altındaki Create Administrator yani admin seviyesinde, yeni bir yönetici hesabı oluşturabileceğiniz sayfaya giriş yapın.

Yönetici Hesabı Oluşturmaa (1)

Create Administrator Account sayfasına giriş yaptıktan sonra username, e-mail ve password alanlarını doldurmanız gerekecektir. Biz örnek olması açısından admin2 kullanıcı adlı bir yönetici hesabı oluşturduk. Tüm bu alanları doldurduktan sonra hesap oluşturma işlemini tamamlamak için Submit butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Yönetici Hesabı Oluşturma (2)