1$ = ₺8.47
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

DirectAdmin'de Paket Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu yazıda sunucu üzerine DirectAdmin Paket Oluşturma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir Bulut Sunucu (VDS) ya da Paylaşımlı Sunucu (VPS)  satın aldığınızda sunucunuzun kurulumu tamamlanmasıyla birlikte size sunucu bilgilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta içerisinde sunucu bilgileriniz bulunuyor. Sizde DirectAdmin kurulumunu gerçekleştirdikten ve kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra bu aşamaları takip edebilirsiniz.

DirectAdmin’e giriş yapın

http://alanadiniz.com:2222 adresinden DirectAdmin’e giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da giriş esnasında problem yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

DirectAdmin Giriş Ekranı

Access Level’i seçin

DirectAdmin’e giriş yaptıktan sonra sağ menüde bulunan Access Level bölümü altındaki Reseller Level yani bayi hosting seviyesinde paket oluşturacağımız sayfaya giriş yapın.

DirectAdmin Paket Oluşturma -1

Paket oluşturma sayfasına girin

Eğer reseller seviyesine geçiş yaptıysanız Account Management bölümünde bulunan Add Package bağlantısına tıklayarak paket oluşturacağınız sayfaya giriş yapın.

DirectAdmin Paket Oluşturma-2

Bu aşamada oluşturacağınız pakete ait limitleri belirlemeniz gerekecektir. Aşağıda bulunan görselde biz örnek bir paket oluşturduk, limitleri belirledikten sonra Save butonuna tıklayarak directadmin paket oluşturma işlemini tamamlayabilirsiniz.

DirectAdmin Paket Oluşturma

DirectAdmin Paket Oluşturma -3
DirectAdmin Paket Oluşturma -4