1$ = ₺8.47
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

DirectAdmin Mail Oluşturma

Bu yazıda sunucu üzerine DirectAdmin Mail Oluşturma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir Bulut Sunucu (VDS) ya da Paylaşımlı Sunucu (VPS)  satın aldığınızda sunucunuzun kurulumu tamamlanmasıyla birlikte size sunucu bilgilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta içerisinde sunucu bilgileriniz bulunuyor. Sizde DirectAdmin kurulumunu gerçekleştirdikten ve kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra bu aşamaları takip edebilirsiniz.

DirectAdmin’e giriş yapın

http://alanadiniz.com:2222 adresinden DirectAdmin’e giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da giriş esnasında problem yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun. 

DirectAdmin Giriş Ekranı

Mail oluşturma

Subdomain oluşturmak için öncelikle user level seviyesinde aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir. Directadmin panelinizden hosting bilgileriniz ile kontrol panelinize giriş yaptıktan sonra E-Mail Management bölümü altında bulunan E-Mail Accounts bağlantısına tıklayarak e-mail oluşturabileceğiniz ya da mevcut e-mailleri görüntüleyebileceğiniz sayfaya giriş yapın.

DirectAdmin Mail Oluşturma (1)

E-Mail Accounts sayfasına giriş yaptıysanız sayfanın sol tarafında bulunan Create mail account bağlantısına tıklayarak yeni e-posta hesabı oluşturabileceğiniz sayfaya giriş yapın. Aynı zamanda bu sayfada mevcut e-posta hesaplarınızıda görüntüleyebilirsiniz.

DirectAdmin Mail Oluşturma (2)

Create mail account sayfasında oluşturmak istediğimiz mail hesabı için gerekli alanları dolduruyoruz ve ardından Createbutonuna tıklayarak oluşturma işlemini tamamlıyoruz.

Username: E-posta hesabı
Enter Password: E-posta şifresi
Re-Enter Password:  Yeniden e-posta şifresi
Email Quota (Meg): MB cinsinden mail kotası
Send Limit: Saatlik maksimum izin verilen mail gönderimi

DirectAdmin Mail Oluşturma (3)

Create butonuna tıkladıktan sonra mail bilgilerinizin ve mail sunucu bilgilerinin yer aldığı sayfa ile karşılaşırsınız. Bu bilgiler ile outlook vb. programlara mail hesaplarınızı ekleyebilirsiniz.

DirectAdmin Mail Oluşturma (4)

Click HERE to go back linkine tıklayarak mail hesaplarınızı görüntüleyebileceğiniz sayfaya geri dönebilirsiniz. Aynı zamanda açılan sayfada bulunan Webmail butonuna tıklayarak webmail arayüzüne erişim sağlayıp maillerinize giriş sağlayabilirsiniz.

DirectAdmin Mail Oluşturma (5)