1$ = ₺8.47
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

DirectAdmin'de Cron Job Oluşturma Adımları

Bu yazıda sunucu üzerine DirectAdmin Cron Job Oluşturma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir Bulut Sunucu (VDS) ya da Paylaşımlı Sunucu (VPS) satın aldığınızda sunucunuzun kurulumu tamamlanmasıyla birlikte size sunucu bilgilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta içerisinde sunucu bilgileriniz bulunuyor. Sizde DirectAdmin kurulumunu gerçekleştirdikten ve kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra bu aşamaları takip edebilirsiniz.

DirectAdmin’e giriş yapın

http://alanadiniz.com:2222 adresinden DirectAdmin’e giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da giriş esnasında problem yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun. 

DirectAdmin Giriş Ekranı

Cron Job oluşturma

Cron Job oluşturabilmek için User Seviyesinde directadmin panelinize giriş yapmış olmanız ve aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir. Directadmin panelinizden hosting bilgileriniz ile kontrol panelinize giriş yaptıktan sonra Advanced Featuresbölümü altında bulunan CronJobs bağlantısına tıklayarak Zamanlanmış Görev oluşturabileceğiniz ya da mevcut Cron Jobsları görüntüleyebileceğiniz sayfaya giriş yapın.

DirectAdmin CronJob Oluşturma (1)

Create a New Cron Job bölümünde görevin zamanını dakika, saat, gün, ay ve hafta bazında belirliyoruz. Ardından Command alanına çalıştıracağımız cron komutunu giriyoruz ve oluşturma işlemini tamamlamak için Add butonuna tıklıyoruz.

DirectAdmin CronJob Oluşturma (2)

Biz test olarak test-cron.php dosyasını dakikada 1 kez çalıştırıyoruz. Diğer örnek cron komutlarına CronJobs sayfasının altından ulaşabilirsiniz.

DirectAdmin CronJob Oluşturma (3)

Yardımcı olması açısından örnek cron zamanları;