1$ = ₺9.48
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

DirectAdmin MySQL Veritabanı Nasıl Oluşturulur?

Bu yazıda sunucu üzerine DirectAdmin MySQL Veritabanı Oluşturma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir Bulut Sunucu (VDS) ya da Paylaşımlı Sunucu (VPS) satın aldığınızda sunucunuzun kurulumu tamamlanmasıyla birlikte size sunucu bilgilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta içerisinde sunucu bilgileriniz bulunuyor. Sizde DirectAdmin kurulumunu gerçekleştirdikten ve kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra bu aşamaları takip edebilirsiniz.

DirectAdmin’e giriş yapın

http://alanadiniz.com:2222 adresinden DirectAdmin’e giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da giriş esnasında problem yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun. 

DirectAdmin Giriş Ekranı

MySQL Veritabanı oluşturma

MySQL Veritabanı oluşturabilmek için User Seviyesinde directadmin panelinize giriş yapmış olmanız ve aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir. Directadmin panelinizden hosting bilgileriniz ile kontrol panelinize giriş yaptıktan sonra Your Account bölümü altında bulunan MySQL Management bağlantısına tıklayarak veritabanı oluşturabileceğiniz ya da mevcut veritabanlarını görüntüleyip phpMyAdmin’e bağlanabileceğiniz sayfaya giriş yapın.

DirectAdmin Veritabanı Oluşturma (1)

MySQL Management sayfasına giriş yaptıysanız, sayfanın sol tarafında bulunan Create new Database bağlantısına tıklayın ve yeni MySQL veritabanı, veritabanı kullanıcısı oluşturabileceğiniz sayfaya giriş yapın.

DirectAdmin Veritabanı Oluşturma (2)

Create new Database sayfasında bir MySQL veritabanı ve veritabanı kullanıcısı oluşturabilirsiniz. Biz örnek olması açısından bir veritabanı ve veritabanı kullanıcısı oluşturduk.

MySQL veritabanınızı oluştururken bilgilerinizin örnekteki ile aynı olması gerekmez, bilgilerinizi tamamen istediğiniz gibi oluşturabilirsiniz.

 

DirectAdmin Veritabanı Oluşturma (3)

Adımları sırası ile doğru şekilde gerçekleştirdikten sonra beşinci aşama olan Create butonuna tıkladığınızda MySQL veritabanınız başarı ile oluşturulacaktır. Ardından MySQL Management sayfasına geri yönlendirileceksiniz.

DirectAdmin Veritabanı Oluşturma (4)