1$ = ₺15.97
0 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

DirectAdmin Subdomain Oluşturma

Bu yazıda sunucu üzerine DirectAdmin Subdomain Oluşturma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir Bulut Sunucu (VDS) ya da Paylaşımlı Sunucu (VPS)  satın aldığınızda sunucunuzun kurulumu tamamlanmasıyla birlikte size sunucu bilgilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta içerisinde sunucu bilgileriniz bulunuyor. Sizde DirectAdmin kurulumunu gerçekleştirdikten ve kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra bu aşamaları takip edebilirsiniz.

DirectAdmin’e giriş yapın

http://alanadiniz.com:2222 adresinden DirectAdmin’e giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da giriş esnasında problem yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun. 

DirectAdmin Giriş Ekranı

Subdomain oluşturma

Subdomain oluşturmak için öncelikle user level seviyesinde aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir. Directadmin panelinizden hosting bilgileriniz ile kontrol panelinize giriş yaptıktan sonra Your Account bölümü altında bulunan Subdomain Management bağlantısına tıklayarak subdomain oluşturabileceğiniz ya da mevcut subdomainleri görüntüleyebileceğiniz sayfaya giriş yapın.

DirectAdmin Subdomain Oluşturma (1)

Açılan sayfada Add Sub-Domain kutucuğuna oluşturmak istediğimiz subdomaini yazıyoruz ve ardından Create butonuna tıklayarak subdomain oluşturma işlemini tamamlayabilirsiniz.

DirectAdmin Subdomain Oluşturma (2)