1$ = ₺9.48
1 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

DirectAdmin'de Reseller (Bayi Paketi) Oluşturma

Bu yazıda sunucu üzerine DirectAdmin Reseller Oluşturma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir Bulut Sunucu (VDS) ya da Paylaşımlı Sunucu (VPS)  satın aldığınızda sunucunuzun kurulumu tamamlanmasıyla birlikte size sunucu bilgilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta içerisinde sunucu bilgileriniz bulunuyor. Sizde DirectAdmin kurulumunu gerçekleştirdikten ve kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra bu aşamaları takip edebilirsiniz.

DirectAdmin’e giriş yapın

http://alanadiniz.com:2222 adresinden DirectAdmin’e giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da giriş esnasında problem yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

DirectAdmin Giriş Ekranı

Reseller oluşturun

DirectAdmin’e giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen sayfada Server Management bölümü altındaki Create Reseller yani admin seviyesinde reseller yani bayi hosting oluşturabileceğiniz sayfaya giriş yapın.

Reseller Oluşturmaa (1)

Create Reseller sayfasına giriş yaptıktan sonra username, e-mail, password ve domain (hesabınızın ana alan adı)alanlarını doldurmalısınız. Biz örnek olması açısından aşağıda görselde de görebileceğiniz testresell kullanıcısına sahip testreseller.com alan adına bağlı bir reseller hesabı oluşturduk. Sizde bu alanları doldurduktan sonra reseller oluşturma işlemini tamamlamak için Submit butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilir ya da Customize butonuna tıklayıp reseller hesabını oluştururken belirttiğiniz alan adına ait hosting limitlerini düzenleyebilirsiniz.

Reseller Oluşturma (2)