1$ = ₺8.66
2 Kullanıcı bu dökümanı faydalı buldu
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

DirectAdmin Hesap Askıya Alma

Bu yazıda sunucu üzerine DirectAdmin Hesap Askıya Alma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Alastyr‘dan bir Bulut Sunucu (VDS) ya da Paylaşımlı Sunucu (VPS)  satın aldığınızda sunucunuzun kurulumu tamamlanmasıyla birlikte size sunucu bilgilerinizin yer aldığı bir e-posta gönderiyoruz. Bu e-posta içerisinde sunucu bilgileriniz bulunuyor. Sizde DirectAdmin kurulumunu gerçekleştirdikten ve kontrol panelinize erişim sağladıktan sonra bu aşamaları takip edebilirsiniz.

DirectAdmin’e giriş yapın

http://alanadiniz.com:2222 adresinden DirectAdmin’e giriş yapınız. Eğer hizmetinize ait hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ya da giriş esnasında problem yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişim kurun.

DirectAdmin Giriş Ekranı

Tüm hesapları görüntüleyin

DirectAdmin’e giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen sayfada Server Management bölümü altındaki Show All User yani admin ya da reseller seviyesinde, mevcut tüm hesapları görüntüleyebileceğiniz sayfaya giriş yapın.

DirectAdmin Hesap Askıya Alma

DirectAdmin Hosting Askıya alma

Giriş yapmış olduğunuz sayfada oluşturulmuş tüm hosting hesaplarını görüntüleyebilirsiniz. Select sütunundan askıya almak istediğiniz hesabı seçip işaretleyin ve Reason bölümünden askıya alma sebebinizi işaretleyin. Ardından Suspend butonuna tıklayarak askıya alma işleminizi tamamlayın.

DirectAdmin Hosting Askıya Al

Askıdan kaldırma

Askıya aldığımız bir hesabı aktif hale getirmek istiyorsak; aynı sayfada Select sütunundan askıdan kaldıracağımız hesabı seçerek Unsuspend butonuna tıklayarak askıdan kaldırma işlemini tamamlıyoruz.

DirectAdmin Hesap Askıya Alma-Kaldırma (3)